Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTÜRK MAGAZİN / Faik ERDEMLİ

YILDIZ Tilbe’nin ‘Ama Evlisin’ şarkısını kime yazdığı ortaya çıktı. “2002’de evli bir erkeğe âşıktım” diyen şarkıcının platonik aşkının, o zamanlar evli olan ünlülerin fotoğrafçısı Ali Eşitmez olduğu öğrenildi.

YILLARDIR GİZLEDİĞİ AŞKI ORTAYA ÇIKTI

Yıldız Tilbe’nin klasikleşmiş ‘Ama Evlisin’ şarkısını yazdığı eski aşkının fotoğrafçı Ali Eşitmez olduğu ortaya çıktı. Tilbe, bir röportajında aşkı yüzünden kanser olduğunu açıklamıştı

ÜNLÜ müzisyen Yıldız Tilbe’nin 13 yıldır kalbinin boş olmasının nedeni ortaya çıktı. Röportajlarında aşk hayatıyla ilgili sorulara 2002 senesinde evli bir erkeğe âşık olduğunu ve o zamandan bu yana da hayatına kimseyi sokmadığını söyleyen Yıldız Tilbe’nin 13 yıllık aşkının fotoğrafçı Ali Eşitmez olduğu anlaşıldı.

Eşitmez için 2002 yılında ‘Ama Evlisin’ şarkısını yapan Tilbe, bir röportajında evli birine âşık olduğu için çok üzülüp kanser olduğunu açıklamıştı. Ünlü müzisyen verdiği röportajda o dönem Eşitmez’e olan aşkını şu sözlerle anlatmıştı: “Âşık oldum, adam evli çıktı, benim değildi. Çok üzüldüm. Ölüyordum. Şaka değil! Onu düşündüğüm zaman içimde bir şey vardı büyüyordu, hissediyordum. Bir gittim hasta çıktım, iyi mi? Hastaneye yattım, düşünmemeye çalıştım, attım o içimdeki kötü şeyi elimden geldiğince. Sonra adamı unuttum, rahatladım Allah’ıma bin şükür. Âşık oldum mu, çok derin yaşıyorum aşkı. Yine öyle sevebilirim. Ama kimseyi öyle sevmek istemiyorum."

İNADINDAN VAZGEÇTİ

‘Ama Evlisin’ şarkısının haklarını, yazdığı günden beri kimselere vermeyen Yıldız Tilbe, sonunda bu inadından da vazgeçti. Tilbe, 2002 yılında yazdığı şarkıyı ikinci albümünü çıkaran Kara Murat’a vermeyi kabul etti.

'AMA EVLİSİN' ŞARKISININ SÖZLERİ

Aşktan utandın konuşamadın

Yüzüme bakamadın yan yana iken

Oysa her gece düşündüm

Ağladım zaman zaman neler söyledim duymadın

Yıldızlar gece ay ve ben Kulaklarımda çınladın gülüşünle gel

Bu kadar yeter

Sev artık zalim, duracak kalbim

Ama evlisin benim değilsin

Yıllar önce nerdeydin çok geciktik sevgilim

Sevemedim seni, öpemedim seni

Konuşamadım, sarılamadın,

Ama çok sevdim, hergün düşündüm

Nasıl istedim seni bilemezsin sen

Konuşmayı isterdim, saatlerce günlerce

Dokunmayı isterdim, ellerine yüzüne

Uzanmayı isterdim, aynı yastığa senle

Bitirmeyi isterdim, hayatımı seninle

Ama evlisin benim değilsin

Yıllar önce nerdeydin çok geciktik sevgilim.

BAKMADAN GEÇME