Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

1-Nemlendirici sürmeyi unutmak

Fondöten, kapatıcı gibi ürünler için yüzü her zaman makyaja hazırlamamız gerekir. Yeterince nemlenmemiş ciltlerde fondöten çizgilere dolar ve kırışıklıklarınızın daha da ortaya çıkmasına neden olur. Düzenli nemlendirici uygulaması cildinizin daha uzun
genç kalmasını sağlar.

2-Göz altı kreminizi yanlış hareketlerle uygulamak

Göz altı derisi oldukça hassastır. Bu bölgeye krem uygularken oldukça dikkatli olmalı ve serçe parmağınızla daire oluşturarak uygulamalısınız. Bu şekilde uygularken aynı zamanda bölgeye masaj yapıp kapatıcınızın çok daha iyi görünmesini sağlamış
olursunuz.

3-Çok yoğun fondötenler kullanmak

Çok yoğun veya kapatıcılığı çok yüksek fondötenler kullanmak yüzünüzdeki ince çizgileri ve kırışıklıkların daha çok belli olmasına neden olur. Yoğun fondötenler kullanmak yerine kapatıcınızı sadece ihtiyacı olan yere bölgesel olarak uygulayabilirsiniz.

4-Çok fazla pudra tercih etmek

Pudra kullanımında kompakt pudralar yerine toz pudralar kullanmayı tercih edin. Toz ürünler yüzünüzü diğer ürünlere göre çok daha pürüzsüz gösterir.

5-Nude rujları kullanmak

Çok açık nude rujlar yüzünüzü olduğundan daha soluk gösterir. Mercan ve ya şeftali tonlarındakiürünler ise sizi daha genç ve doğal bir görünüme kavuşturur. Likit mat ürünleri kullanacaksınız öncesinde dudaklarınızı iyice nemlendirmeyi unutmayın!