Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Fiskos Meral Kaplan Ela ile tatilde! Kızının velayetini kaybetmişti... - Magazin haberleri
    1

    Habertürk'ten Hakan Yağcı'nın haberine göre; Oyuncu ve eski manken Meral Kaplan da tatil sezonunu Bodrum'da açtı.

    2

    Önceki gün Gündoğan'da Erhan Kanioğlu ile evliliğinden dünyaya gelen kızı Ela ile birlikte görüntülenen Kaplan'nın bir hayli neşeli olduğu görüldü.

    3

    Sıcak havanın tadını çıkaran Meral Kaplan, önce kızıyla havuz keyfi yaptı.

    4

    Kaplan, ardından şezlongta güneşlenirken Ela ile uzun uzun sohbet etti.

    5

    37 yaşındaki manken, daha sonra yemek yemek için otelin iç kısmına geçti.

    6

    KIZININ VELAYETİNİ KAYBETMİŞTİ

    Öte yandan Meral Kaplan, 2018 yılında eşi Erhan Kanioğlu'na kendisini aldattığı iddiasıyla boşanma davası açmıştı. Kaplan, boşanmak için Kanioğlu'ndan 2 milyon lira tazminat ile çocuğunun velayetini istemişti. Buna karşılık iş insanı Erhan Kanioğlu da karşı boşanma davası açmış ve Meral Kaplan'dan 1 milyon lira manevi, 50 bin lira maddi tazminat istemişti.

    Ardından ikili, boşanmıştı. Mahkeme, nisan ayında çiftin 6 yaşındaki kızlarının velayetini babaya verip, Kaplan'ın, Kanioğlu'na 200 bin lira tazminat ödenmesine hükmetmişti.

    7

    "ÇOCUĞUM DOĞDUĞUNDAN BERİ MAHKEMELERDEYİM"

    Duruşma sonrası basın açıklaması yapan Meral Kaplan, gözyaşları içinde "Çocuğum doğduğundan beri mahkemelerdeyim. Şiddet görsem de ispatlayamadım. Mahkeme bir anda 6 yaşındaki çocuğumu benden aldı. Bir de tazminat ödememe hükmettiler. Ben pes etmeyince çocuğumun velayeti alındı ama buna izin vermeyeceğim. Ruh sağlığım için rapor istediler her şey tamam bir sıkıntı yok. Mahkeme hiçbir gerekçe göstermedi" demişti.

    8

    "HA KATİL OLMUŞSUN, HA BİR ÇOCUĞU ANNEDEN AYIRMIŞSIN"

    6 yaşındaki kızının velayetinin babasına verilmesinin ardından çok üzgün olduğunu ifade eden Kaplan, “Velayeti alacağını zaten bana söylüyordu. 'Ben onu bir şekilde alacağım, benimle başa çıkmazsın' diyordu yani. Oyun oynuyor sanki, ben anlamıyorum. Ben şok oldum. 'Herhalde böyle bir şey mümkün değil' diye düşündüm. İnanamadım, 'Neye dayanak veriyorsunuz?' dedim. Büyük bir kindarlık var. Bizim birlik olup, çocuğumuzun psikolojisiyle ilgilenmemiz gerekiyor. Ne zaman isterse hep babasındaydı. Sadece 'Bana haber verin' diyordum. Haberim olmadan okuldan alıyor, götürüyordu. Bulamıyordum polislere gidiyordum, artık bıktılar. Avrupa vatandaşı, pasaportlarını istedi dilekçede. Babasına gidecek 2 gün, sonra gelecek gibi düşünüyor. Benim gözümde ha katil olmuşsun, ha bir çocuğu anneden ayırmışsın. Hiçbir farkı yok" ifadelerini kullanmıştı.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ