Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Salih Müslim hakkında bir karar daha (Son dakika Haberler)

    Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Çukurambar'daki vergi dairesinde 1 Şubat'ta gerçekleştirilen bombalı saldırı ile ilgili terör örgütü PYD'nin eski lideri Salih Müslim hakkında yakalama kararı çıkarttı.

    Habertürk Ankara'dan Fevzi Çakır'ın edindiği bilgiye göre dün Çekya'nın başkenti Prag'da gözaltına alınan Salih Müslim hakkında çıkarılan yakalama kararı, iadesi için hazırlanan talepnamede yer alması için Adalet Bakanlığı'na gönderildi.

    SALİH MÜSLİM HAKKINDA 3. YAKALAMA KARARI

    Terör örgütü PYD'nin eski lideri Salih Müslim'in Prag'da gözaltına alınmasının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bu son yakalama kararı ile birlikte Güvenpark ve Merasim Sokak'taki terör saldırıları nedeniyle Salih Müslim hakkındaki yakalama kararlarını ve suçlamalarla birlikte iddianame özetlerini Adalet Bakanlığı'na gönderdi.

    Dün akşam Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı bürokratları bu bilgilerin yer aldığı iade talepnamesi için hazırlıklarını yaptı.İlk etapta hazırlanan geçici tutuklama talebi Dışişleri Bakanlığı kanalı ile Çekya'ya gönderildi.

    BOZDAĞ: DOSYA İLETİLDİ, KARAR VERİLECEK

    Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, bu sabah yaptığı açıklamada, "Salih Müslim'in son Avrupa seyahati sırasında Çekya'da bir otelde kaldığına dair bilgiler bize intikal edince Türk İnterpol'ü Çekya'dan talep etti. Geçici tutuklama talebini ve iade talebini içeren dosyayı Adalet Bakanlığı'nın iletmesi gerekiyordu. Dün itibariyle dosya iletildi. Bugün de Salih Müslim yargı önüne çıkarılacak ve karar verilecektir. Türkiye'ye iade edilmesi, beklentimiz o yöndedir" dedi.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ