Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
HABERTURK.COM

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz, geçen cumartesi günü Beykoz'daki evinde ölü bulunan oğlu Yavuz Yılmaz'ın cenazesini almak için sabah saatlerinde Şişli'deki hastaneye geldi. Mesut Yılmaz, saat 10.45 sıralarında hastaneye geldi.  Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz'ın cenazesi hastaneden alındıktan sonra Marmara İlahiyat Camii'ne getirildi. Mesut Yılmaz da tabuta omuz verdi. Berna Yılmaz  da oğlunun tabutuna dokundu, cami avlusuna kadar arkasından yürüdü. Yavuz Yılmaz'ın cenazesi cami avlusuna götürüldü. Buradaki cenaze namazının ardından, Yavuz Yılmaz'ın naaşı Kanlıca Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenaze töreninin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan da tabuta omuz verdi. 

BAHÇELİ, YILMAZ'IN YANINDAN AYRILMADI

Defin işlemleri sırasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mesut Yılmaz'ın yanından ayrılmadı. Siyaset dünyasından birçok isim de mezarlıktaydı. Mesut Yılmaz, Berna Yılmaz ve oğulları Hasan Yılmaz mezarlıktaki defin sonrası taziyeleri kabul etti.

 

CENAZEYE YOĞUN KATILIM

Cenaze namazına Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın yanı sıra Mesut Yılmaz ile eşi Berna Yılmaz , Yavuz Yılmaz'ın kardeşi Hasan Yılmaz, amcası Turgut Yılmaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu , Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Eski Başbakan Tansu Çiller , AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Fener Rum Patriği Bartholomeos, iş adamları Ali Ağaoğlu, Abdurrahim Albayrak, Ahmet Nazif Zorlu, ile iş, siyaset ve sanat dünyasından çok sayıda isim katıldı.

Cenaze törenine katılanlar arasında eski milletvekillerinden Hüsamettin Özkan ve Aydın Ayaydın da yer aldı. Ciner Grubunu temsilen Turgay Ciner, Didem Ciner ve M. Kenan Tekdağ da cenazede hazır bulunanlar arasındaydı.

 

KARDEŞİ TABUTUNUN BAŞINDAN BİR AN OLSUN AYRILMADI

Yavuz Yılmaz'ın kardeşi Hasan Yılmaz ağabeyinin tabutunun başından bir an olsun ayrılmadı. Tabuta elleriyle dokunan Hasan Yılmaz uzun süre ağabeyinin tabutuna baktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, cenaze namazını kılmak için geldiği camide CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun elini sıkmadığı görülürken, Kılıçdaroğlu'nun yanında bulunan Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin elini sıktığı gözlemlendi.

ÖLÜMÜNÜNDEN YARIM SAAT ÖNCE BABASI MESUT YILMAZ'I ARADI

Habertürk TV muhabiri Osman Girgin'in aktardığına göre, İntihar ettiği ihtimali üzerinde durulan Yavuz Yılmaz'ın ölümünden yarım saat önce Mesut Yılmaz ile konuştuğu ve Amerika'da tedavisi için bulunan annesinin durumunu sorduğu öğrenildi.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

Bu arada cenaze töreninin düzenlendiği cami çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı . Cami önünde bulunan Mahir İz Caddesi'nin bir bölümü demir bariyerlerle araç trafiğine kapatıldı. Yolun kullanmak isteyenler polis tarafından aranarak caddeye alındı.