Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

    İzmir’deki bazı parkların güvensiz olduğu, ayyaş, serseri, berduş tiplilerin buralara dadandığı yıllardır dillendirilir.

    Aslında polis de bıkmıştır bu işten. Bazı parklara güvenlik kamerası takmak bile bazen işe yaramıyor.

    Çünkü çevreye korku salan serseriler, magandalar kameraları da kırıyor.

    Parkları mesken edinen ve etrafa korku salan bu kişilerden dert yanan bir isim de İzmir’in Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol...

    Görevdeki 9 yılını anlatırken bir soru üzerine Başkan Şenol şunları söyledi:

    “Ne yazık ki park ve yeşil alanlarda güvenlik, asayiş sorunlarımız var. Bizim bir yetkimiz yok. Sadece polisi arayıp bilgi verebiliyoruz. İlçe merkezinde karakola 50 metre mesafede vagon ve tren raylarına zarar verdiler. Müzeyi tahrip ettiler. Aslında polis kimin sorumlu, zarar veren olduğunu iyi biliyor.”

    Belediye başkanı olarak kendi evinin arka balkonuna çıkamadığını da anlatan Şenol, “Parkta küfürleşmeler, hararetler, bin bir türlü vakalar yaşanıyor. Sadece polisi arayıp haber verebiliyoruz. Yurt dışında olduğu gibi emniyet bize bağlansa sorun yok. Biz onu da çözeriz. Ne yazık ki insanlar mezarları bile kırıyorlar. İlçemizde yaptığımız Seydi Baba Türbesi’ne 6-7 kez zarar verdiler. Elinize balyoz alsanız kıramazsınız fakat onu bile başardılar.”

    Başkan da bundan yakınıyorsa sorun büyük galiba..

    Ancak polisi belediyeye bağlamak daha zor..

    İzmir’e faydalı vekil istiyoruz

    AK Parti İzmir Milletvekili İbrahim Turhan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla aktif siyaset yaşamına nokta koyduğunu bildirdi.

    Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yasama dönemi devam etmesine rağmen AK Parti İzmir İl Kongresi sonrası veda eden Turhan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na ve İzmir halkına teşekkür etti.

    “Şubat 2015’te İzmir’de başladığım aktif siyasi faaliyet dönemimin sonuna geldim. Üzerimde bir emanet olarak taşıdığım milletin vekaleti görevini gerektiği gibi yapmak ve tertemiz bir biçimde bitirmek hamdolsun nasip oldu.”

    Keşke Başbakan Binali beyi unutmasaydı, ona da teşekkür etseydi.

    Şöyle küçük bir araştırma yaptım. Turhan’ın İzmir vekili olarak İzmir’e katkılarına..

    Siyasi yaşamı kısa süren Turhan’a yolunuz açık olsun demekten başka diyeceğim yok.

    ************

    Ne güzel söylemiş

    İnsan aklındakilerle gündüzleri, yüreğindekiyle geceleri uğraşıyormuş.

    (Can YÜCEL)

    Diğer Yazılar