Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    Seçim sürecinin en yaratıcı kampanyalarından biri sosyal medyada küçük bir akım olarak başlamış, gençler market ve mağaza raflarındaki ürünlere “Bu ürün size pahalı mı geldi? Erdoğan sayesinde” yazılı etiketler yapıştırmaya başlamıştı.

    Etiketleri tasarlayıp sosyal medya hesaplarında paylaşan Mahir Akkoyun, dün gözaltına alınıp serbest bırakıldı.

    Neyse ki böyle bir nedenden tutuklanmadı.

    Gençlerin biraz asi biraz isyankâr ruhunu yansıtırken kimseye zarar vermeyen bu eylemin ne sakıncası var?

    Türkiye'de uzunca bir süredir şiddet içermeyen protestolar da ya yasaklara takılıyor ya da gözaltı-tutuklama gibi sert tedbirlerle karşılaşıyor.

    İktidardakiler bu protestodan rahatsız olduysa fikrin sahibinin kapısına polis dayamak yerine daha yaratıcı ve demokratik bir karşılık vererek muhalefete dönük eleştirilerini içeren benzer bir kampanya başlatabilirdi.

    Seçimi kim kazanırsa kazansın, bu ülkede herkesin artık biraz rahatlamaya, birbirine tolerans göstermeye, linç, baskı, yasak, ceza zihniyetinden uzaklaşmaya ihtiyacı var.

    İYİ Parti o bekçinin özrünü kabul etmeli

    İYİ Parti o bekçinin özrünü kabul etmeli
    0:00 / 0:00

    İYİ Parti’ye isabet eden kurşunu atan inşaat bekçisi konuştu.

    "Kabul ederlerse bir çiçek alıp, İYİ Parti’ye gidip özür dilemek istiyorum. Kasten değil yanlışlıkla yaptım. İYİ Parti tarafına mermi gideceği aklımın ucundan geçmedi. Arada büyük mesafe vardı” dedi.

    Son derece samimi görünüyordu.

    Artık bu açıklamadan sonra olayda hiç bir şüphe kalmadığına şahsen ben inandım.

    İyi ki de sonuç böyle çıktı.

    İYİ Parti yönetimi bekçinin ziyaret talebini ve özrünü kabul edip meseleyi tatlıya bağlasa güzel olur.

    Depremde ampüte kalan çocuklarımız sahipsiz değil

    Depremde ampüte kalan çocuklarımız sahipsiz değil
    0:00 / 0:00

    Harvard Üniversitesi’nde görev yapan ve TIP dünyasındaki başarılarıyla göğsümüzü kabartan Prof. Gökhan Hotamışlıgil şimdi yine anlamlı bir projeye öncülük ediyor.

    Uzman bilim insanlarıyla bir araya gelerek depremde uzuvlarını kaybeden 700 civarındaki çocuğumuza hayat boyu sahip çıkacak bir proje geliştirmişler.

    Amerika’daki Türk Dernekleri Birliği, Türk Pediatri Kurumu, Çocuk Acil Tıp ve Yoğun Bakım Derneği ve Çukurova Üniversitesi önderliğinde gerçekleşecek proje kapsamında, travma yaşayan bu çocuklarımıza sadece protez desteği vermekle kalmayıp, tüm eğitim hayatlarında yanlarında olacaklar ve psikolojik destek de vereceklermiş.

    Depremde kalıcı yaralanma yaşayan 21 yaş altındaki çocuk ve gençlerimizin aileleri doktorları vasıtasıyla https://cocukprotez.org adresinden başvuru yapabilirler.

    Düşünen, emek ve katkı sağlayan tüm bilim insanlarımızı kutlarım.

    Diğer Yazılar