Son dakika: Yıkım uydu görüntülerinde! İşte ABD'nin Suriye'de vurduğu hedeflerin son hali!

15.04.2018 - 11:56 | Güncelleme: HABERTURK.COM

Amerikan CNN International, ABD'nin Suriye'ye yönelik operasyonunda vurulan üç askeri hedefin operasyon sonrasındaki görüntülerini yayınladı. İşte ABD'nin Suriye'de vurduğu hedeflerin son hali

ABD, İngiltere ve Fransa'nın Cuma'yı Cumartesi'ye bağlayan gece Suriye'deki bazı hedeflere yönelik saldırısı gündemdeki sıcaklığını koruyor.

Amerikan CNN International, daha önce Pentagon tarafından vurulan hedefler olarak açıklanan üç askeri tesisin uydu görüntülerine DigitalGlobe ve Planet.com şirketleri aracılığıyla ulaştı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Esad rejiminin kimyasal silah programıyla bağlantılı olduğunu iddia ettiği askeri tesislere fırlatılan 105 füzenin hedeflerde büyük yıkım yarattığı görüldü.

Daha önce Pentagon sözcüsü Dana White, füzelerin hedefler başarıyla vurduğunu açıklamış, Rusya ise Suriye hava savunma sistemlerinin fırlatılan 103 füzeden 71'ini etkisiz hale getirdiğini öne sürmüştü.

İŞTE SURİYE'DE VURULAN ASKERİ TESİSLER

Humus'ta bulunan kimyasal silah depolama merkezi

Humus'ta bulunan kimyasal silah kumanda merkezi

*İlk fotoğraflar Cuma, ikinci fotoğraflar Cumartesi gününden 

Şam'da bulunan Bazrah Araştırma Merkezi

*İlk fotoğraf 8 Nisan tarihinden, ikincisi ise Cumartesi gününden

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 3 ay önce - Cevapla
0 0 0
Bu mu simdi yıkım millet güler buna
Misafir - 3 ay önce - Cevapla
10 1 +9
Ne yikimi yahu 3-5 baraka tarzı yapi yikilmiş. Hani 103 Hedef ?
Misafir - 3 ay önce - Cevapla
8 0 +8
Bu resim hic bir sey ifade etmiyor, ABD saldiri ve seklini iki veya uc gun onceden Rusyaya bildirildigini soyluyor buna gore o binalar bosaltilmisti.
Misafir - 3 ay önce - Cevapla
8 0 +8
Abd Ingiltere ve fransa gibi dunyanin en buyuk gucleri icin tam bir fiyasko, Parayi abati harcadi, Putin itibar yapti. Helal sana Putin sen cok yasa
Misafir - 3 ay önce - Cevapla
7 0 +7
3 dunya devi ulke diye yillarca bizi kandirmislar, Bu 3 koca ulkenin tam bir fiyaskosu, sovyet yapimi eskers hava savunmalariyla neredeyse tum fuzelerinindirdiler. S 300 S 400 kullanilmamis bile, Turkiyeye S 400 almayin demeleri simdi anlasiliyor
Misafir - 3 ay önce - Cevapla
7 3 +4
105 fuzenin 80 i 1980 model rus yapımı hava savunma füzeleri ile havada düşürülmüş. Bu ABD için tam bir fiyasko. Müttefikleri içinde. Neden s400 almayın baskısı yapıyorlar anladık. Bu saldırı TR ye olsaydı hepsi hedefi bulurdu.
Misafir - 3 ay önce - Cevapla
3 12 -9
Kötü suriyede kimyasal silah deposu var bizde hala g3 ler tutukluk yapıyor. Vay güzel ülkem vay
Misafir - 3 ay önce - Cevapla
13 0 +13
ırak 'a girerkende kimyasal silah var dendi ama sonra yalanladı bence suriyenin işi değil deliller yok edildi yeni aynı oyun
Misafir - 3 ay önce - Cevapla
7 0 +7
pek de bi değişiklik yok. olduğu gibi duruyor
Misafir - 3 ay önce - Cevapla
4 0 +4
İkinci fotoda pek fark göremedim