05 ARALIK 2016
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Türk askerinin Başika'dan çekilmesini isteyen Irak Başbakanı Haydar el İbadi'ye sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Bağdat'tan cevap geldi.

Irak Başbakanlık Enformasyon Dairesinden yayımlandığı bildiride, "İbadi'nin Ankara ziyareti sırasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Başika'da bir üs kurması iddiası üzerine Başika'ya girdikleri sözleri asılsızdır. Ayrıca Türk Hükümetini yaptığı açıklamalarda, önce Musul Valisi Etil Nüceyfi'nin talebi üzerine daha sonra Kürdistan Hükümeti'nin talebi üzerine ve son açıklamalarında ise, Uluslararası Koalisyon Gücü'nün yalanlamasına rağmen, koalisyon gücü talebi ve izini üzere bulunuyoruz sözlerinde çelişkiler görünmektedir. Türk Hükümeti'nin bu çelişkili açıklamaları, kendilerini ve sonucu bilinmeyen bir krize yol açarak komşu bir ülkenin egemenliğine müdahele ederek Türk askerini zor duruma bıraktılar. Biz, Iraklılar, Irak topraklarını IŞİD'den temizlemeye devam edeceğimizi vurguluyoruz. Egemenliğimize saldırana karşı direneceğiz. Zafer günü yakındır. Bizi, basında değeri olmayan ateşli açıklamalarla bildiğimiz gerçek yolumuzdan saptırmayacakladır." dendi.

DHA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 14 Ekim 2016 Cuma 15:42
  musulun gerçek sahibine geçeceğinden korkuyo
 • Misafir 12 Ekim 2016 Çarşamba 15:15
  bütün avrupa ülkelerinin askerleri orada biz girincemi suç oluyor.
 • Misafir 12 Ekim 2016 Çarşamba 14:58
  Irak'ın kuzeyinde bir tane Irak askeri var mı? nasıl toprak butunlugunuz var?
 • Misafir 12 Ekim 2016 Çarşamba 14:52
  be kardesim cok konusuyorsun,,elnden geleni arkana koyma,,askerimiz orada,,,,savasmak istiyorsan biz haziriz bekliyoruz,,,anladin mi?? musul halki bizi istiyor,,
 • Misafir 12 Ekim 2016 Çarşamba 14:34
  ateş olsan anca kendini yakarsın ibadi
Kalan karakter : 300