28 MART 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
DÜNYA

Kaynak saçın arkasındaki şok gerçek!

19 Ekim 2016 Çarşamba, 12:38:28

Kadınların sıklıkla kullandığı yöntemlerden biri olan saç ekletme işlemi kuaförlere gelene kadar bir çok aşamadan geçiyor

 • 1
  1 | 9

  Londra'da bir stilist, televizyon sunucusu Naomi Isted'ın saçına son dokunuşlarını yapıyor. Sonuç şaşırtıcı değil. Naomi'nin saçları oldukça canlı ve salondaki diğer tüm kadınları kıskandıracak kadar güzel gözüküyor. Fakat bu onun saçı değil. En azından kafasındakinin tamamı onun değil. Naomi güzellik salonunda, 3 saat ve 1200 sterlin harcayarak saçlarına gerçek insan saçı eklettirdi. Dünya genelinde bir çok kadının uyguladığı bu yöntem, Daily Mail'in gündemine girdi ve gazete Naomi'ye eklenen saçların izini sürdü.

 • 2
  2 | 9

  Naomi, bu yöntemi uygulayan on binlerce İngiliz kadından biri. Birleşik Krallık'ta saç ekletme işleminin son 5 yılda yüzde 70'lere varan oranda arttığı biliniyor. Saç ithalatında dünya üçüncü olan ülke, yılda tam 43 milyon ton insan saçı satın alıyor. Bu rakam 2 milyon insanın kafasını kaplayacak ya da dünyanın etrafını 3200 kez dönecek kadar saça denk geliyor. Fakat bir çok kadın kullandığı saçların öyküsünü ve ya nereden geldiğini bilmiyor.

 • 3
  3 | 9

  Bakışlarımızı Güney Hindistan'a çevirelim. Güney Hindistan'da yer alan Yadagirigutta Tapınağı'nda fakir bir kadın, sabırla saçlarının tıraş edilmesini bekliyor. Tapınakta bulunan kadınların bir çoğunun saçları hiç boyanmamış ve ya fön makinesi görmemiş. Berberle tarafından 'bakire saç' olarak nitelendirilen bu saçlar, saç piyasasının da gözdesi durumunda.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
Kalan karakter : 300