23 OCAK 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, "Türk medyasının çoğu üyesi, (darbe girişiminin arkasında ABD'nin olduğuna yönelik) düşünceyi durdurmak için hiçbir şey yapmadı." dedi.

Kirby, günlük basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, ABD'nin CBS kanalında yayınlanan "60 Dakika" programındaki konuşmasına ilişkin soruları yanıtladı.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye iadesinin ABD Adalet Bakanlığı ile ilgili bir konu olduğunu belirten Kirby, buna ilişkin yorum yapmak istemediğini kaydetti.

Kirby, Erdoğan'ın CBS kanalına verdiği mülakatı seyrettiğini bildirdi.

"Türkiye halkı neden ABD'nin darbe girişiminin arkasında olduğuna yönelik bir hisse kapıldı?" sorusu üzerine ise Kirby, "Türk medyasının çoğu üyesi, bu düşünceyi durdurmak için hiçbir şey yapmadı. Türk halkının aklından geçenleri ve bu düşünceye nasıl kapıldıklarını bilmiyorum. Bu komik bir durum, ABD'nin bununla bir ilişkisi yoktu." ifadelerini kullandı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
  • Misafir 22 Kasım 2016 Salı 21:34
    siz bu milleti aptalmı zannediyorsunuzki hala utanmadan sıkılmadan yüzümüze baka baka yalan söylemeye devam ediyorsunuz geçmişte ve günümüzde ülkemizde ve dünyada yaptığınız ve hala daha yapmakta olduğunuz şeyleri gördükten sonra size inanacağımızı sanıyorsanız gerçekten çok çok aptalsınız demektir...
  • Misafir 22 Kasım 2016 Salı 00:56
    Sizin yaptığınız ney ülkemde uçak kaldırıp insanların üstüne ateş ettiren katili ülkenizde ikamet ediyor birde türk halkıyla alay ediyor .doğru diyorsun basın sayesinde bu darbe önlendi ağzındaki baklayı Çıkart
  • Misafir 22 Kasım 2016 Salı 00:55
    O zaman yollayın FETÖ'yü inanmayalım
Kalan karakter : 300