25 NİSAN 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Beyaz Saray'ın yeni Sözcüsü Sean Spicer, İsrail’in Filistin topraklarında yeni yerleşim alanları oluşturma girişimlerinin İsrail ve Filistin arasındaki barış görüşmelerine yardımcı olmadığını kaydetti.

Spicer, İsrail'in Filistin topraklarında yasadışı yerleşim yerleri oluşturmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, ABD’nin, İsrail ve Filistin arasında barışın sağlanması yönündeki umudunun 50 senedir değişmediğini belirten Spicer, "Varolan yerleşimlerin barışa mani olmadığını düşünmekle birlikte yeni yerleşim alanlarının açılmasının veya yerleşim yerlerinin sınırlarının genişletilmesinin barış hedefine ulaşmamız adına yardımcı olmadığını düşünüyoruz." ifadesini kullandı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun bu ay içerisinde yapacağı Washington ziyaretinde konunun gündeme geleceğini belirten Spicer, "Başkan daha önce Ortadoğu bölgesinde barışın sağlanmasını umut ettiğini belirtmişti. Trump yönetimi resmi olarak yerleşim yerlerine ilişkin bir tavır almadı ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun önümüzdeki günlerde yapacağı ziyarette konuyu gündeme getirmek dahil olmakla birlikte konuya ilişkin müzakerelerimizi yapacağız." değerlendirmesinde bulundu.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 11 Şubat 2017 Cumartesi 22:48
    24 yildir yasiyorum su yasima kadar amerikanin en ufak biseye cözüm olmayi birak nereye el atsa ortaligin karistigina taniklik ediyorum. halimize bin şükür türk vatantasiyim
  • Misafir 03 Şubat 2017 Cuma 09:30
    HADİ YA CİDDİ MİSİN ?
Kalan karakter : 2000