ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

ABD Başkanı Donald Trump'ın danışmanlarından Kellyanne Conway, Trump'ın 7 ülkeden gelen kişilere yönelik ABD'ye giriş yasağı kararını savunmak için ilginç bir yola başvurdu. Conway, kararı savunurken hiç yaşanmamış bir katliamdan söz etti.

MSNBC'nin yayınında konuşan Conway, "Başkan Obama da, Bowling Green katliamının ardından Iraklılara yönelik yasak uygulamıştı" dedi ancak ABD'de Bowling Green katliamı gibi bir olay hiçbir zaman yaşanmadı.

Kentuck eyaletindeki Bowling Green'de 2011'de iki Iraklı gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan kişilerin, Irak'ta yol kenarında bulunan bi patlayıcı da parmak izlerinin tespit edildiği iddia edilmiş, şüpheliler de suçlarını kabul etmişlerdi.

Ancak Barack Obama bu olayın ardından Iraklılara giriş yasağı getirmemiş, sadece güvenlik önlemlerinin arttırıldığını açıklamıştı.

Kellyanne Conway, ABD'de çok ses getiren 'katliam' açıklamasının ardından Twitter üzerinden bir düzeltme yaptı. Conway, Bowling Green katliamı yerine Bowling Green teröristleri demek istediğini söyledi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000