ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Fransa'da Şanzelize Caddesi yakınlarında terör saldırısı meydana geldi. Reuters'ın Fransa İçişleri Bakanlığı'na dayandırdığı bilgiye göre; kalaşnikoflu saldırıda 1 polis öldü, 2 polis yaralandı.

Saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlenirken Fransa Cumhurbaşkanı Hollande "Saldırı terörle bağlantılı" açıklamasını yapmıştı.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü, yaralı polislerden birinin daha öldüğü iddiasını yalanlarken Şanzelize Caddesi trafiğe kapatıldı. 

Reuters'ın aldığı bilgiye göre, polis yetkilileri iki saldırgandan birinin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Polis, caddeden uzak durulması yönünde çağrı yaparken saldırganın indiği araçta parmak izi tespiti için çalışma başlatıldı.

İKİNCİ ŞÜPHELİ İÇİN TUTUKLAMA KARARI

Kaçan diğer saldırganın yakalanması için operasyon sürerken Belçika'dan trenle Fransa'ya giriş yaptığı bildirilen ikinci şüpheli için tutuklama kararı çıkarıldı.

Paris Polis Sözcüsü Johanna Primevert AP'ye yaptığı açıklamada saldırganların Franklink Roosevelt metro istasyonunun yakınında bulunan ve bölgeyi koruyan polislere saldırdığını belirtti.

SALDIRGANIN EVİ ARANDI

Paris polisi, ölen saldırganın Paris'in doğusunda bulunan evini aradı. Ölen saldırganın güvenlik güçleri tarafından zaten takip edilen bir isim olduğu belirtiliyor.

Teröristin 1977 doğumlu olduğu ve 16 yıl önce polislere yine saldırıda bulunduğu bildirildi. 

PARİS'TEKİ SALDIRI ANI MI?

Şanzelize Bulvarı yakınlarındaki saldırının ardından bir görgü tanığı tarafından çekilen videoda polis minibüsünün yanındaki silahlı çatışma görülüyor. HOLLANDE: GÜVENLİĞİMİZ TEHLİKEDE

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Paris'in Champs Elysees Caddesi'nde gerçekleşen saldırıya ilişkin, "Olayla ilgili ilk bilgiler olayın bir terörist eylem olduğuna işaret ediyor." dedi. Başbakan Bernard Cazeneuve ile Elysee Sarayı'nda yaptığı toplantının ardından, basına bir açıklama yapan Hollande, olayda bir polisin hayatını kaybettiğini, iki polisin yaralandığını, saldırganın ise vurularak, öldürüldüğünü belirtti.

Olayın ardından bölgenin güvenlik koridoruna alındığını ve bölgedeki insanların tahliye edildiğini anlatan Hollande, "Olayla ilgili ilk bilgiler, olayın bir terörist eylem olduğuna işaret ediyor." ifadesini kullandı.

Paris Savcılığı Terör Ofisi'nin konuyla ilgili soruşturma başlattığını aktaran Hollande, saldırganın amacı konusunda ve saldırgana yardım eden kişiler olup olmadığı yönünde, araştırma yapıldığını vurguladı. Ülkedeki bütün güvenlik birimlerinin birlik içinde hareket ettiğine işaret eden Hollande, cumhurbaşkanı seçimi süreci içerinde bulunulduğu için aşırı ölçüde dikkatli olduklarını kaydetti. "Güvenliğimiz tehlikede" diyen Hollande, güvenlik görevlilerinin görevlerini yapmaları için herkesin elinden gelen desteği vermesini istedi. Hollande, herkesin korunmasını sağlamak için bütün önlemlerin alınacağını bildirdi. Cumhurbaşkanı Hollande, konuyu ele almak için güvenlik konseyi toplantısı yapılacağı bilgisini paylaştı. Fransa'da cumhurbaşkanı seçiminin ilk turu bu pazar günü gerçekleştirilecek.

Paris'te saldırı ardından ilk görüntüler

FRANSA BAŞBAKANI: SEÇİMLER ENGELLENEMEZ

Fransa Başbakanı Bernard Cazeneuve, Şanzelize'de gerçekleşen terör saldırısının Pazar günü yapılacak seçimleri etkilemeyeceğini söyledi.

Cazeneuve yaptığı açıklamada, güvenlik ve hükümet güçlerinin seferber olduğunu ve Pazar günü yapılacak seçimleri hiçbir şeyin engelleyemeyeceğini belitti.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Paris'teki saldırı ile ilgili Fransa Terörle Mücadele Bürosu soruşturma başlattı. Fransa Devlet Başkanı Hollande saldırının ardından üst düzey yetkilileri olağanüstü toplantıya çağırdı.

BÖLGEDEKİ TÜM METRO İSTASYONLARI KAPATILDI

Öte yandan bölgedeki bütün metro istasyonlarının kapatıldığı belirtildi. 

GÖRGÜ TANIĞI: ARAÇTAN İNEN SALDIRGAN POLİSE ATEŞ AÇTI

Bir görgü tanığı verdiği ifadede "Kırmızı ışıkta duran araçtan inen bir saldırgan elindeki kalaşnikof tüfekle polise ateş açmaya başladı" dedi.

Paris'teki saldırının ardından halk bölgeden uzaklaştırıldı

İKİNCİ SİLAH SESİ DUYULDU

Şanzelize Caddesi'nin yakınlarında ikinci bir silah sesi duyulduğu bilgisi geldi.

Fransa polisinin yaptığı ilk açıklamada "Saldırı büyük ihtimalle terör eylemi" ifadesi kullanıldı.  İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Pierre-Henry Brandet ise polislerin bilinçli olarak hedef alındığının açık olduğunu söyledi.

 

TURİSTLERE OTELLERİNE GERİ DÖNMESİ ÇAĞRISI YAPILDI

Arc de Triomphe ve Tuileries Gardens arasındaki bölge güvenlik araçlarınca kapatıldı. Turistlerin otellerine geri dönmesi çağrısı yapılıyor.

TRUMP'TAN KINAMA MESAJI

ABD Başkanı Donald Trump, İtalya Başbakanı Paolo Gentiloni ile yaptığı görüşmenin ardından düzenlediği ortak basın toplantısında, Paris'in Şanzelize Caddesi'nde meydana gelen saldırıyı kınayarak, "Fransa ve halkına başsağlığı diliyorum. Bu korkunç bir şey. Başka bir terör saldırısına benziyor. Güçlü ve tedbirli olmalıyız" ifadelerini kaydetti.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
 • Misafir 22 Nisan 2017 Cumartesi 22:37
  avrupaya gidilmez hayat garantisi yok
 • Misafir 22 Nisan 2017 Cumartesi 22:36
  avrupa dedgin tek dişi kalmış canavar,endişeleniyoruz ey avrupa batacaksınız
 • Misafir 21 Nisan 2017 Cuma 12:01
  Çok endişeliyiz.
 • Misafir 21 Nisan 2017 Cuma 11:57
  Avrupada yoğun terör var. Artık gidilmez oralarara.
 • Misafir 21 Nisan 2017 Cuma 11:56
  Fransa'nın teröre karşı demokratik adımlar atılmasını bekliyoruz.
 • Misafir 21 Nisan 2017 Cuma 10:41
  Fransa gördün mü teröristlere yardımın sonucunu? Paraları basmayı gördün mü?
 • Misafir 21 Nisan 2017 Cuma 10:39
  TERÖR HEPİMİZİN SORUNUDUR
 • Misafir 21 Nisan 2017 Cuma 10:37
  İsrail show devam ediyor maalesef
 • Misafir 21 Nisan 2017 Cuma 10:30
  Fransa'nın teröristi yargısız infaz etmesini yanlış buluyorum. Neden canlı yakalamıyorlar? Hem sonra olağanüstü haldeyken seçime gitmek de ne kadar ilkel ve antidemokratik bir tutum? AGİT göreve!
 • Misafir 21 Nisan 2017 Cuma 10:07
  Fransa'yı sakin olmaya ve aşırı güç kullanmaktan kaçınmaya davet ediyoruz
 • Misafir 21 Nisan 2017 Cuma 09:59
  Daha gitmem paris e
 • Misafir 21 Nisan 2017 Cuma 09:58
  Durumu endişe ile takip ediyoruz...
 • Misafir 21 Nisan 2017 Cuma 09:47
  Endişeliyiz
 • Misafir 21 Nisan 2017 Cuma 09:46
  fransa özgürlük isteyen insanlara baskı uyguluyor ve kaçınılmaz son bu oluyor
 • Misafir 21 Nisan 2017 Cuma 09:15
  endişeliyiz
 • Misafir 21 Nisan 2017 Cuma 09:01
  Avrupa pasaportlu DAEŞ üyeleri olduğu zaten biliniyor İstihbarata daha fazla önem verilmeli Charlie Hebdo baskınının önlenebilir olduğunu da unutmayalım lütfen...
 • Misafir 21 Nisan 2017 Cuma 08:47
  endiseliyiz
 • Misafir 21 Nisan 2017 Cuma 08:37
  Turistlik sezonu açılmadan sanırım kapandı...
 • Misafir 21 Nisan 2017 Cuma 08:26
  terörün vatani yok
 • Misafir 21 Nisan 2017 Cuma 08:15
  Sadece 2 tane ölümüş
 • Misafir 21 Nisan 2017 Cuma 08:10
  demek ki terör kötü birşeymiş Fransa
 • Misafir 21 Nisan 2017 Cuma 07:36
  etme komşuna gelir başına. polis ailelerine sabır diliyorum
 • Misafir 21 Nisan 2017 Cuma 01:01
  yazik ölen polislere,onlarin sucu ne
 • Misafir 21 Nisan 2017 Cuma 00:35
  O silahları biz üretmiş olsak, finansal olarak saldırıyı düzenleyenlere destek olmuş olsak, saldırıda ölen saldırganlar anısına meclisimizde sergi açsak belki bizi anlarlar!
 • Misafir 20 Nisan 2017 Perşembe 23:56
  Kınıyorum
 • Misafir 20 Nisan 2017 Perşembe 23:34
  Avrupa'ya gitmeyin heryerinde terör var .Hiç güvenli değil
 • Misafir 20 Nisan 2017 Perşembe 23:07
  Gülme komşuna gelir başına
 • Misafir 20 Nisan 2017 Perşembe 23:07
  aaa bakın bu terör işte.hani yıllardır bizim polislerimizi tarıyorlar ya sizde seyrediyorsunuz.böyle bişey işte.
 • Misafir 20 Nisan 2017 Perşembe 23:06
  Endişeyle takip ediyoruz
Kalan karakter : 2000