ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Donald Trump'ın, geçen hafta Beyaz Saray'da Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Rus Büyükelçi ile görüşmesi sırasında, terör örgütü DEAŞ hakkında çok gizli bilgileri açıkladığı iddialarına ilişkin, "ABD'de politik bir şizofreni geliştiğini görüyoruz. Bu iddialar başka bir şekilde açıklanamaz." dedi.

İtalya Başbakanı Paolo Gentiloni ile Soçi'deki görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında Putin, "ABD'de politik bir şizofreni başladığını görüyoruz. Bu iddialar başka bir şekilde açıklanamaz. Eğer ABD yönetimi bunu mümkün görürse ve isterse Lavrov ile Trump'ın görüşmesine ait dökümü ABD Senatosuna sunmaya hazırız." ifadesini kullandı.

Putin'in, "Trump'tan aldığı sırları benimle ve istihbarat ile paylaşmadığı için Lavrov'a uyarı vermemiz gerekecek. Bu onun için kötü bir durum." sözleri salonda gülüşmelere neden oldu.

Rusya'nın ABD seçimlerine müdahil olduğu yönünde haberler çıkmaya başladığında bunu komik bulduklarını anlatan Putin, "Ancak bugün endişe duyacağımız bir seviyeye gelindi. Bu tür saçmalıkları çıkaran insanların daha neler üretebileceğini tahmin edemiyoruz." şeklinde konuştu.

Putin, ABD'de Rusya karşıtı söylemlerin iç politikada kullanıldığını savunarak, "Eğer onlar bunun kendi ülkelerine zarar verdiğini anlamıyorlarsa aptal olmalılar, eğer her şeyi anlıyorlarsa da tehlikeli insanlar oldukları anlamına gelir. Biz her halükarda ABD'nin iç işlerine karışmadık ve karışmayacağız." dedi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 18 Mayıs 2017 Perşembe 10:17
    aynen; amarıkanın tüm konuşmaları, ritorikleri, söylemleri yalan. siyaseti ise gerçek.
  • Misafir 18 Mayıs 2017 Perşembe 01:30
    Algı operasyonları falan ve Yalan dolanda amerikaya eşit yok
  • Misafir 17 Mayıs 2017 Çarşamba 18:39
    Aferin şu Amerikalılara; geniş rus korkusunu ve rus-karşıtı söylemi yaratıyorlar; akabinde "biz sizleri koruyacağız" diye askerlerini getiriyorlar, bunu faturasını ise askerleri getirdikleri ülkeye kesiyorlar, üstelik bu askerlere o ülkeden diplomatik yani hiç bir şekilde dokunulmaz statüsünü verdiriyorlar.
Tüm yorumları göster(4)
Kalan karakter : 2000