ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

ABD'nin 'nükleer gerilim' yaşadığı ve uluslararası topluma izolasyon çağrısı yaptığı Kuzey Kore ile ilgili Rusya'dan ilginç bir uygulama geldi.

Rusya, sınır komşusu olan Kuzey Kore'ye feribot seferleri başlattı. Feribot seferinin Rusya'nın doğusundaki liman kenti Vladivostok ile Kuzey Kore'nin liman kenti Rajin arasında haftalık olarak yapılacağı duyuruldu.

Feribot şirketi adına konuşan bir yetkili bunun tamamen ticari bir girişim olduğunu söylerken, feribot seferlerinin deniz yoluyla Vladivostok'a gitmek isteyen Çinli turistleri hedeflediğini söyledi.

Konuyla ilgili gelen bir soruyu yanıtlayan ABD Dışişleri sözcüsü Katina Adams, "Tüm ülkeleri BM Güvenlik Konseyi kararlarını tamamen uygulamaya ve Kuzey Kore'yle diplomatik ve ticari ilişkileri koparmaya çağırıyoruz." ifadelerini kullandı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada, politik konularla yeni feribot seferi arasında bir bağlantı göremediğini söyledi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 21 Mayıs 2017 Pazar 00:28
    olarak
  • Misafir 19 Mayıs 2017 Cuma 15:58
    kuzey koreyı zıyaret edecek ulkeler arasınna gırmelıyız tıcaretı karlı ola bılır ıran nuklar vermıyor belkı ordan teymın edersek bırazda bızden korkarlar yoksa sap gıbı kallacagız
  • Misafir 19 Mayıs 2017 Cuma 15:41
    yanıbaşımda ben rahatsız olmuyorum sana ne oluyor mesajı bu artık kuzey kore nükleer bir güçtür abd ,işine bak mesajı bu her şey asya pasifikte olacak ortadoğu bu işin kemer kısmı asya pasifik bu işin gırtlağı abd çin ve rusyayı hizaya getirmek ister zor lokma büyük
Tüm yorumları göster(7)
Kalan karakter : 2000