ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Kuzey Kore'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilci Yardımcısı Kim In Ryong, ABD ile nükleer müzakerelere yeniden başlanabilmesi için ABD'nin "tüm sorunların nedeni olan Kuzey Kore'ye yönelik düşmanca politikasına son vermesi" gerektiğini söyledi.

Kim, BM Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, Kuzey Kore'nin son nükleer füze denemesininin ardından ABD'nin bu ülkeye yönelik yaptırımların artırılması çağrısını eleştirdi.

BM'ye de eleştiriler yönelten Kim, Kuzey Kore'ye yönelik yaptırım kararlarının yasal dayanağının araştırılması için uzmanlardan oluşan uluslararası bir forum oluşturulması talebine BM'nin karşılık vermediğini savundu.

BM Güvenlik Konseyi, nükleer programı nedeniyle Kuzey Kore'ye 2006 yılında bu yana çeşitli askeri ve ekonomik yaptırımlar uyguluyor.

MÜZAKERE ŞARTI

Kuzey Kore'nin nükleer programı konusunda müzakereye açık olup olmadığı sorusuna Kim şöyle cevap verdi:

"Herkesin bildiği gibi Amerikalılar diyalog işareti verdi ama önemli olan kelimeler değil, eylemler. Kore adasındaki sorunları çözmenin ön koşulu ABD'nin tüm sorunların nedeni olan Kuzey Kore'ye yönelik düşmanca politikasına son vermesi."

KUZEY KORE "WANNACRY VİRÜSÜ" İDDİALARINI YALANLADI

Dünya genelinde yaklaşık 150 ülkede yüz binlerce bilgisayarı etkileyen WannaCry virüsünün yayılmasının arkasında Kuzey Kore'nin olduğu iddialarını ise yalanlayan Kim, "Siber saldırıları Kuzey Kore ile ilişkilendirmek saçma. Ne zaman garip bir şey olsa ABD ve düşman güçler KuzeyKore'ye karşı kasıtlı kampanya yürütüyor." dedi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
 • Misafir 14 saat önce
  atan sen kore balistik füze amma senide dümdüz ederler
 • Misafir 23 saat önce
  bizimkiler bu gun baska yarin baska ya oldugun gibi gurundugun gibi olun devamli kaybeden biziz
 • Misafir 20 Mayıs 2017 Cumartesi 23:42
  neden i srailin nükleer gücünün arkasında hafiye gibi peşine dusulmuyorda gözler dünyanın başka bölgelerine çekiliyor büyük orta doğu projesinin parcasi mi uygulanıyor bölge ülkeleri dikkat
 • Misafir 20 Mayıs 2017 Cumartesi 22:18
  Alanyalı-Bir antikominist olarak ABD'ye haddini bildirecek olan K.Kore'yi destekliyorum. Birileri haddini bildirmeli bu katile. Vur kim ABD'ye kim tutarki seni.
 • Misafir 20 Mayıs 2017 Cumartesi 11:17
  olay bellı oldu bunlar anlasacak iran gıbı olacak burdan rusya karlı cıkacak izle ve gör mal gibi baksın bizinkiler
 • Misafir 20 Mayıs 2017 Cumartesi 09:44
  Sadece bu çocuğun şişman olduğu ülkedir KUZEY KORE.
 • Misafir 20 Mayıs 2017 Cumartesi 09:21
  Bizede ATOM bombası şart , yoksa kimseye söz geçiremeyiz , bak kuzey koreye !
 • Misafir 20 Mayıs 2017 Cumartesi 09:18
  Bunlar kim oluyo Kim abi. Yürü be
 • Misafir 20 Mayıs 2017 Cumartesi 09:08
  amerika korede general yada halki satin alamadigi icin savasamiyor ornek irak savasi.yoksa sahte kabadayi abd cokmustu koreye .
 • Misafir 20 Mayıs 2017 Cumartesi 07:40
  atara atar, gidere gider! Yaşa kim abi.
 • Misafir 20 Mayıs 2017 Cumartesi 03:45
  Amerikanın Küçük eniştesi seni seviyoruz : )
 • Misafir 19 Mayıs 2017 Cuma 23:57
  Savunma amaçlıysa BM Kuralara UYMAK ZORUNDASIN İMZA AT herkes gibi, neden Pakistan'a kimse ses çıkarmadı imzayı attı bu kadar sade sen ve İran diklendiniz SAVUNMA amaçlı kullanma hakkı her keze eşit
 • Misafir 20 Mayıs 2017 Cumartesi 10:24
  Herkes eşit , toz pembe dünya... Nükleer gücün tek sahibi ABD olsun,sen de paşa paşa imzala... Herkes mutlu, ABD karlı ...
 • Misafir 19 Mayıs 2017 Cuma 23:52
  dünyanın jandarmalığını yapan ABD jandarmalığı yıkıcı yapıyor,jandarmalık her zaman yıkıcı yapılmaz,yıkıcılık en son alternatiftir,önce yapıcı jandarmalığın denenmesi gerekir,dayatma yerine ikna önemlidir diyoruz,dayatma ve yıkıcı jandarmalık silahlanma yarışını hızlandırıyor.
 • Misafir 19 Mayıs 2017 Cuma 22:58
  helal olsun kim abiye
Kalan karakter : 2000