ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

İngiltere'de 30 kişinin hayatını kaybettiği ve yaklaşık 70 kişiden haber alınamayan Grenfell Tower yangının ardından tepkilerin odak noktasındaki isim Başbakan Theresa May oldu.

Yangından bir gün sonra olay yerine giden ancak olay yerinde sadece kurtarma ekipleriyle görüşen ve yangından kurtarılanların yanına gitmeyen May, halkın tepkisini çekti. Gelen tepkiler üzerine, olay yerine giderek yangından kurtulanlarla görüşen May yoğun tepkiyle karşılaştı.

Kalabalık bir grup May'in etrafındaki polis kordonunu aşmaya çalışırken, İngiltere Başbakanı'na 'korkak', 'pislik', 'ellerin kanlı' şeklinde bağırdı. Öte yandan protestocular gün içerisinde gerçekleştirdiği eylemde başbakanlık konutuna yürüyerek May'in istifasını istedi.

İngiltere Başbakanı Theresa May ise yangından kurtarılanların gıda, giyim ve enerji ihtiyaçları için 5 milyon poundluk bir ödenek ayrıldığını duyurdu. May ayrıca yangının nedenini mutlaka bulacaklarını söyledi.

Öte yandan olay yerini ziyaret eden bir diğer isim olan İngiltere Kraliçesi Elizabeth, 'çok kasvetli ulusal moddan' kaçmanın zor olduğunu belirterek, Birleşik Krallık'ın bu zorluklarla yüzleşecek kadar yürekli olduğunu söyledi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 17 Haziran 2017 Cumartesi 13:37
    gerekirse insan haklari bildirgesini yirtip atarim dedi bu kadin, insanlar kimi suclasinlar, bizimkilerden farki yok...
  • Misafir 17 Haziran 2017 Cumartesi 13:10
    başkan Theresa May meclisden güven oyu alması lazım dı sonra ABD baktı işler kötüye gidecek ( ABD için) bombaları parlattı binaları yaktı Theresa May suclandı meclisden güven alamadı yani herşey ABD nin istediği gibi gitti
  • Misafir 17 Haziran 2017 Cumartesi 13:10
    ilgilteteyi istedikleri kivama getirme çabaları devam ediyor..
Tüm yorumları göster(10)
Kalan karakter : 2000