ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Rum lider Dimitris Hristofyas'la yaptığı görüşme sonrasında KTKC Cumhurbaşkanlığı'nda yaptığı açıklamada, toprak konusunda bazı teknik konuların, teknik heyetler tarafından görüşülmesi gereği üzerinde durduklarını ve Pazartesi günü saat 15.00'da iki özel temsilci başkanlığında teknik heyetin toplanacağını açıkladı.

Teknik heyetin toprak konusunu görüşüp değerlendirip bir rapor hazırlaması için görev verildiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Eroğlu, "Bugün erken dönüşümüzün nedeni bu." diye konuştu.

Önümüzdeki Salı günü mülkiyet konusuna başlayacaklarını da ifade eden Cumhurbaşkanı Eroğlu, BM Genel Sekreteri'nin üçlü görüşme davetiyle ilgili daha net bilgi olup olmadığı sorusuna karşılık, "Ekim sonu New York'a yakın bir yerde üçlü görüşme olacak." dedi.

BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer'ın Ekim görüşmesiyle ilgili basındaki bazı haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladığını kaydede Eroğlu, Cenevre'de yaptıkları gibi bu kez New York yakınlarında üçlü bir görüşme yapacaklarını; müzakerelere 21 Ekim'e kadar devam edeceklerini ifade etti.

Eroğlu, o güne kadar bazı konuları bağlamış olacaklarını, bağlayamadıkları içinse, Genel Sekreter'le birlikte bir gayret daha sarf etmeleri gerekeceğini söyledi. Derviş Eroğlu, yoğunlaştırılmış müzakerelerde bugün görüştükleri toprak konusundaki bazı teknik konuların teknik heyet tarafından ele alınıp kendileri için bir rapor hazırlanacağını söyledi.

CİHAN


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000