28 ŞUBAT 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
DÜNYA

Malezya uçağı kaçırılmış!

15 Mart 2014 Cumartesi, 23:23:39

İşte en esrarengiz uçak senaryoları...

 • 1
  1 | 39

  HT GAZETE / DIŞ HABERLER SERVİSİ

  Bir hafta önce Kuala Lumpur-Pekin seferi yaptığı sırada kuleyle bağlantısı kesilen ve hâlâ bulunamayan Malezya yolcu uçağıyla ilgili terör şüphesi bir kez daha gündeme geldi. Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'dan Çin'in başkenti Pekin'e uçmak için 227 yolcusu ve 12 mürettebatıyla yola çıktıktan sonra, geçen cumartesinin ilk saatlerinde irtibat kesilen Malezya Havayolları'na ait uçakla ilgili kaçırıldığı yönündeki iddia resmi ağızdan doğrulandı.

 • 2
  2 | 39

  Dün, soruşturmaya dahil olan bir hükümet yetkilisi, Boeing 777 tipi uçakla ilgili soruştumada, uçağın kaçırıldığı yönünde sonuca varıldığını, uçuş deneyimi olan bir ya da daha fazla kişinin iletişim cihazlarını kapayarak irtibatı kestiğini ve uçağın rotasını değiştirdiğini söyledi. Aynı yetkili, "Uçağın akıbetini, nereye götürüldüğünü hâlâ bilmiyoruz" dedi.

 • 3
  3 | 39

  KAYBOLDUKTAN SONRA YEDİ SAAT UÇMUŞ
  Basın toplantıs düzenleyen Malezya Başbakanı Necip Rezak, uçağın iletişim sisteminin kapatılıp, bilinçli olarak rotasının değiştirildiğini doğruladı ve "Kaçırıldı yönündeki haberlere rağmen biz diğer olasılıkları da göz önünde bulunduruyoruz" dedi. Uçağın ortadan kaybolduktan sonra yedi saate yakın uçtuğunun tahmin edildiğini vurgulayan Rezak, "Büyük bir doğruluk payıyla, uçağın iletişim sistemlerinden birinin; ACARS'ın (havada iletişim ve durum bildirici sistem) Malezya'nın doğu kıyılarına varmadan hemen önce devre dışı bırakıldığını söyleyebiliyoruz" dedi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
Kalan karakter : 300