Volkswagen Polo'nun merakla beklenen altıncı jenerasyonunun tanıtımı Almanya'da yapıldı. Önceki versiyona göre biraz daha uzayan ve genişleyen yeni versiyon Polo'da dördü benzinli ikisi de dizel olmak üzere toplam altı farklı motor seçeneği bulunacak.

VW Polo'daki motor seçeneklerinden en fazla dikkat çekenlerden biri, doğalgazla (CNG) çalışan motor. 1.0 TGI adı verilen bu motor 90 beygir güç üretiyor.

Benzinli motorlar 1.0 ile 1.5 litre arasında değişirken, bu motorlar 65 beygirden 150 beygire kadar farklı güç üreten kombinasyonlarda gelecek. Dizel motorda ise 1.6 TDI olan tek seçenek bulunacak ve 80 beygir ile 95 beygir olmak üzere iki farklı versiyonda sunulacak.

Altıncı versiyon Polo, önceki versiyona göre 81 mm daha uzun ve 63 mm daha geniş. Dingil uzunluğu ise 94 mm artırılmış durumda. Bagaj hacmi de 71 litre artırılarak 351 litreye çıkartıldı.

AVRUPA FİYATI BELLİ

Yeni Polo Avrupa pazarına 2017 yılı sonunda sunulacak. Avrupa pazarındaki fiyatı ise 13 bin eurodan başlayacak. Aracın Türkiye'de ne zaman satışa çıkacağı ve fiyatı henüz açıklanmasa da, Avrupa ile yakın tarihlerde satışa sunulması bekleniyor.

GTI 2.0 LİTRE MOTORLA GELİYOR

Tanıtımı yapılan bir diğer araç yeni Polo GTI ise motor kapasitesini büyütmeye devam ediyor. Önceki modelde de 1.4TSI motordan 1.8TSI motora yükselen Polo GTI, son jenerasyonunda 2.0lt'lik motor kapasitesine sahip olacak. 1.8TSI'lık sürümünde 190 beygi güce ve 320Nm torka sahipken, yeni Polo GTI 197 beygir güç üretecek.

Önceki jenerasyonunda olduğu gibi yeni Polo GTI da 7 ileri DSG ve 6 ileri manuel olarak iki çeşit şanzımanla piyasaya sürülecek. 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000
Kredi hesaplama, kur çevirici, "bir depo kaça dolar?" ve fazlası için tıklayın.
Sermaye Piyasası Araçları Vergilendirme