ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

HABERTÜRK TV'NİN ÖZEL HABERİ

Milli Savunma Bakanlığı'nın bütçe görüşmelerine HABERTÜRK kameralarına çok tartışılacak sözler yansıdı.

HABERTÜRK'ÜN HABERİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Milli Savunma Bakanı sorumluluğundaki 2009 bütçesini komisyon üyelerine sundu. Sunumunun ardından komisyon üyelerine teşekkür eden Vecdi Gönül kameraların salondan çıkışını beklerken yanındaki Milli Savunma Bakanı Müsteşarı Korgeneral Ahmet Turmuş'un kulağına eğiliyor ve şu sözleri söylüyor: "Her ne kadar savunma sanayiine biraz fazla pay ayırdıysak da, sizinkiler daha çok gizlidir...Güneydoğu'da bir operasyon göstersek çoktan kurtarırız. "

Bakan Gönül'ün son sözleri tam olarak duyulmuyor ama duyulan kısmı alınan bütçeyi haklı göstermek için Güneydoğu'daki operasyonlarda kullanılacağı tezini öne süreceğini gösteriyor.

Bakanlık Müsteşarı Korgenaral Turmuş herhangi bir yorum yapmayıp gülümsemekle yetindi.

Bakan Gönül'ün sorumluluğundaki bütçeye bakışını nasıl savunacağı merak ediliyor.

MUHALEFETTEN TEPKİ

HABERTÜRK yayınına telefonla bağlanan MHP Milletvekili Oktay Vural ve CHP Milletvekili Onur Öymen Bakan Gönül'ün bu sözlerine tepki gösterdi.

Oktay Vural, bu sözlerin bütçenin şeffaf olmadğını ortaya koyduğunu söyledi. Güneydoğu operasyonlarının bir kılıf olarak gösterildiğini söyleyen Vural, hükümetin terörle mücadele konusunda samimi olmadığını öne sürdü. 

Bakan Gönül'ü Meclis'i hafife almakla eleştiren Onur Öymen ise bu konuyu TBMM gündemine taşıyacaklarını söyledi.

HABERTÜRK konuyla ilgili AK Parti'li milletvekillerine ulaşmaya çalıştı ancak konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(14)
Kalan karakter : 2000