ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Mardin'in Mazıdağı ilçesi belediye eş başkanları Necla Yıldırım ile Ali Özkan'ın, teröre destek verdikleri gerekçesiyle İçişleri Bakanlığı tarafından görevlerinden alındıkları öğrenildi.

Mazıdağı Belediyesi Başkanı Necla Yıldırım ile belediye meclis üyesi olan ancak belediye başkanlığında eş başkanlık görevini yürüten Ali Özkan'ın, İçişleri Bakanlığı'nca görevden alındıkları kaydedildi.

Eş başkanların görevden alınma nedenini olarak, geçtiğimiz günlerde Artuklu ilçesi Cevizlik Jandarma Karakolu'na bombalı araçla yapılan saldırıda kullanılan aracın Mazıdağı Belediyesi'ne ait olması olarak belirtildi. Saldırıyla ilgili Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma ise sürüyor.

8 Temmuz Cumartesi günü saat 12.50'de belediyeye ait 5 ton patlayıcı yüklü kamyonla Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıda Astsubay Adem Algın ile Jandarma Er Orkun Arparslan şehit olmuş, Rahime Korul adında köylü bir kadın da hayatını kaybetmişti. Saldırıda ayrıca 12'si asker 30 kişi yaralanmıştı.

Saldırının ardından yürütülen soruşturma kapsamında aralarında belediye çalışanlarının da bulunduğu 12 kişi gözaltına alınmış, ifadelerinin ardından 4 zanlı adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, 5 kişi ise serbest kalmıştı.

Saldırıda kullanılan kamyonun adına zimmetli olduğu öğrenilen kamyon şoförü A.D ile belediye araç parkı sorumlusu B.T hakkında da tutuklama karar verilmişti.

Soruşturma kapsamında daha sonra gözaltına alınan Mazıdağı Belediyesi Zabıta Amiri'nin ifadesinin alınması işleminin ise sürdüğü kaydedildi.

CİHAN

  • mardin
  • Ali Özkan
  • Necla Yıldırım

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000