SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

34 saniyede 4 kez radara girdi

22 Eylül 2016 Perşembe, 12:24:08Güncelleme: 12:26:06

Zonguldak'tan Çorum'a mahkemeye gitmek için yola çıkan öğretmen Metin Er, Merzifon-Osmancık'da 34 saniye arayla 4 kez radara girdiğini öğrenince şaşkına döndü

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Metin Er Sonra Oku

Zonguldak'ta ikamet eden öğretmen 56 yaşındaki Metin Er, mahkemeye katılmak üzere 67 ED 679 plakalı kendi aracı ile 2 Nisan 2016 günü Çorum'a gitmek için yola çıktı.

Osmancık-Merzifon'a kadar herhangi olumsuz bir durumla karşılaşmadan yolculuğunu devam ettiren Er, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Çorum'da hizmete giren Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) yüzünden şok üstüne şok yaşadığını söyledi.

"BU CEZAYI YEMEM İÇİN UÇMAM LAZIM"

Erdemir Anadolu Lisesi'nde öğretmenlik yapan Metin Er, cezanın adaletli olmadığını muhtarlığa ceza kağıtlarını almak için gittiğini 2 günde toplamı bin 400 TL olmak üzere 6 kez ceza yediğini öğrenince hayatının şokunu yaşadı. Kesilen cezanın adaletli olmadığını ifade edem Er, yaptığı açıklamada, "2 Şubat 2016 tarihinde Çorum'a mahkemeye giderken 34 saniyede 4 ayrı ceza yedim. Giderken ağabeyimle alışkan tesislerinde buluştuk oradan yola çıktık. Direksiyonda ağabeyim vardı. Ağabeyim trafiğe daha saygılıdır. Biz normal kurallarda yani kurallara uygun bir şekilde yola devam ettiğimizi zannediyorduk. Kapan kurulmuş bir şekilde bilmiyoruz. Daha sonra gidiş ve dönüşümüzü yaptık. 2 ay sonra 4 Nisan 2016 tarihinde kesilen cezalardan birisi geldi ve cezayı ödedim. Şimdi geriye kalanlar demetlenmiş altısı birden gönderildi. Bu tuzaktan başka bir şey değil. Bu adaletli bir ceza değil! Çünkü 34 saniyeye 4 ceza sığdırmışlar. Nasıl başarmışlarsa 34 saniyede bu dört cezayı alamam için uçmam lazım. Radarlar belli ki tuzaklanmış adalet varsa gereğinin yapılmasını istiyorum. İlk cezayı aldığımda bilinçli bir vatandaş olarak ödedim. Fakat bu cezalar ilk cezadan çok daha sonra geldi. Neden bu kadar geç saklandı neden bu kadar sık bir ceza kesildi. Bu kadar sık ceza kesilmemeli orada gerekli uyarı levhalarını da yol kenarlarına ağaç arkasında kalmış kim belirleyiciler haricinde herhangi bir şey görmedim "dedi.

İHA

 

BU HABERE İLK YORUMU SEN YAZ
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER