ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Antalya Adliyesi'nde bomba ihbarı yapıldı. Yapılan incelemeler sonucu yetkililer "bomba emaresine rastlanmadığını" belirtirken, adliye personeli de görevlerine döndü.

Antalya Adliyesi'nde bomba ihbarının yapılmasının ardından, adliye binası boşaltırılıken, çevre de geniş güvenlik önlemleri alındı.

Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Anadolu Ajansı muhabirlerine yaptığı açıklamadda, adliye binasına bomba konulduğu yönünde bir ihbar olduğunu ifade ederek, "Canlı bomba iddiaları gerçeğe aykırıdır. Sadece emniyete yapılan bomba konulduğu yönünde bir ihbar sonucunda tedbir amaçlı Adliye boşaltılmıştır." dedi.

Polis ekipleri Adliye çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Bina çevresine şerit çeken ekipler, vatandaşları bölgeden uzaklaştırdı. Terörle mücadele ve bomba imha uzmanları Adliye binasında çalışma yaptı.

Yetkililer, herhangi bir bomba emaresine rastlanılmadığını, kontrollerin ardından adliye personelinin görevlerinin başına döndüğünü bildirdi.

Polis tedbiren adliye çevresindeki önlemlerini sürdürüyor.

BAŞSAVCI: MAİL YOLUYLA İHBAR YAPANIN KİMLİĞİ ARAŞTIRILIYOR

Antalya Adliyesinde bu sabah saatlerinde mail yoluyla yapılan bomba ihbarı sebebiyle yapılan aramalar son aşamaya geldi. Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, mail yoluyla ihbarı yapan kişinin kimliğinin tespit edilmeye çalışıldığını ifade ederken, genel aramanın tamamlandığı adliye binasında son kontroller yapılıyor.

Antalya Adliyesinde bomba olduğuna dair yapılan ihbarın ardından alarma geçen polis, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı kontrolünde adliye binasını boşaltmış ve otopark dahil her yeri aramıştı. Yapılan aramalar sonunda şüpheli bir paket ya da duruma rastlanmazken, son kontrollerin de tamamlanmak üzere olduğu bildirildi.

Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Emniyet Müdürlüğü Haber Merkezine sabah saatlerinde mail yoluyla yapılan isimsiz ihbarın ardından binanın boşaltılarak genel arama yapıldığını ve şüpheli bir durum görülmediğini, son kontrollerin de yapılmasının ardından adliyenin normale döneceğini söyledi. Mailin isimsiz bir adresten yapıldığını söyleyen Başsavcı Solmaz, mailin nereden ve kim tarafından yapıldığının da araştırılmaya başlanıldığını sözlerine ekledi.

İHA

 

  • Antalya Adliyesi

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000