ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Gaziantep'te  Şahinbey Hatice Karslıgil Ortaokulu'nda yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla öğrencilere okulda tuvalet temizletildiği yönündeki haberlere, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden açıklama geldi.

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Bir-Gün gazetesi tarafından bugün yayımlanan ve bazı basın kuruluşlarınca paylaşılan "Gaziantep'teki bir okulda öğrenciye tuvalet temizletiyorlar" başlıklı habere değinildi.

"Sözkonusu haberlerde Şahinbey İlçemizde eğitim-öğretim veren bir ortaokulumuz hakkında ileri sürülen iddia ve isnatlar, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Maarif Müfettişlerince yerinde incelenmiştir" denilen açıklamada, "haberde ileri sürülen iddiaların asılsız ve mesnetsiz olduğu, haberin eğitim-öğretim hizmetlerini manipüle amacıyla servis edildiği anlaşılmıştır" ifadelerinde bulunuldu. Haberin 'yalan haber' olduğunu aktarılan açıklmada, ilgili basın organı için "tekzib ve yargı mercilerine başvuru çalışmaları başlatıldığı" ifade edildi.

Gaziantep Valiliği "Haberin kaynağı olarak görülen Birgün gazetesine yayınlanan yalan haber nedeniyle tekzip ve yargı mercilerine başvuru çalışmaları başlatılmıştır. Yayınlanan haber kesinlikle gerçeği yansıtmayıp, yalan haber ve iftiradır." açıklamasında bulunuldu.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Birgün gazetesinde 12 Ekim 2016'da yayınlanan ve bazı yazılı ve görsel basın kuruluşlarınca paylaşılan "Gaziantep'teki bir okulda öğrenciye tuvalet temizletiyorlar" başlıklı habere dikkat çekilerek, bu kapsamda bazı bilgilerin kamuoyuyla paylaşılmasının gerekli görüldüğü belirtildi.

Açıklama, "Söz konusu haberlerde Şahinbey ilçemizde eğitim-öğretim veren bir ortaokulumuz hakkında ileri sürülen iddia ve isnatlar, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz maarif müfettişlerince yerinde incelenmiştir. Yapılan incelemelerde, haberde ileri sürülen iddiaların asılsız ve mesnetsiz olduğu, haberin eğitim-öğretim hizmetlerini manipüle amacıyla servis edildiği anlaşılmıştır. Haberin kaynağı olarak görülen Birgün gazetesine yayınlanan yalan haber nedeniyle tekzip ve yargı mercilerine başvuru çalışmaları başlatılmıştır. Yayınlanan haber kesinlikle gerçeği yansıtmayıp, yalan haber ve iftiradır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadelerine yer verildi.

DHA-AA

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000