04 ARALIK 2016
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Musul Operasyonu'na Türk hava unsurlarının da katılması yönünde koalisyon güçleriyle mutabakata vardıklarını açıkladı.

İtalya'daki temasları sırasında Türk gazetecilere konuşan Bakan Fikri Işık, Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault'un, ülkesinin Musul'un geleceği ile ilgili Paris'te perşembe günü 20 ülkenin katılımıyla bakanlar seviyesinde uluslararası bir toplantı düzenleyeceğini ve Türkiye'nin de davet edildiği yönündeki açıklamasını da değerlendirdi.

"TÜRKİYE OLMADAN MUSUL'UN GELECEĞİNE İLİŞKİN KARAR ALMAK MÜMKÜN DEĞİLDİR"
Bakan Işık, "Musul'daki gelişmelerde ve toplantılarda Türkiye'nin bulunması tabiidir. Türkiye olmadan Musul'un geleceğine ilişkin karar almak mümkün değil" ifadelerini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım da bugün yaptığı açıklamada, icap edince Musul Operasyonu'na zaten Türk jetlerinin de katılacağını belirterek, "Prensip olarak koalisyonun içinde olmasında mutabakat var" demişti.

DHA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 19 Ekim 2016 Çarşamba 11:19
  bakın arkadaşlar türkün türkden başka dostu yokdur onun için bir olalım diri olalım allahın izniyle bizi kimse tutamaz yıldızlar bile tutamaz
 • Misafir 18 Ekim 2016 Salı 21:46
  türkıye musulundur.bekle bizi musul seni almaya geliyoruz
 • Misafir 18 Ekim 2016 Salı 21:09
  kimse sabrımızı test etmesin! bu sözü duysalar hemen kendilerine gelirler
 • Misafir 18 Ekim 2016 Salı 20:49
  güzel haber. türk silahlı kuvvetleri'nin "kara" gücü olarak da musul'a girmeliyiz.
 • Misafir 18 Ekim 2016 Salı 20:40
  kara operasyonu ? biz hazırız
Kalan karakter : 300