20 OCAK 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Sağlık Bakanlığı, bakanlık ve bağlı kuruluşlarına 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesine tabi sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme yapacak. Peki Sağlık Bakanılığı personel alımı tercih ücreti ne kadar? İşte Sağlık Bakanlığı KPSS 2016/7 tercih kılavuzu, atama yapılacak sözleşmeli pozisyonlar ve tüm detaylar...

TERCİH İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

Adaylar tercihlerini 28 Ekim-03 Kasım 2016 tarihleri arasında kılavuzda belirlenen kurallara, kadro ve unvanlara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr/ internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak gerçekleştirebileceklerdir.

Yerleştirmeye başvuracak adayların yer alan KPSS-2016/7 Tercih Kılavuzunu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

SÖZLEŞMELİ POZİSYONLAR

Tercih kılavuzunda yer alan, Sağlık Bakanlığı Taşra (SB-Taşra), Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Taşra (THSK-Taşra) ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Taşra (TKHK-Taşra) teşkilatına ait sözleşmeli pozisyonlara yerleşenler, ücretleri merkezi yönetim/döner sermaye bütçesinden karşılanmak suretiyle (Tablo-1ATablo-2A ve Tablo-3A’da yer alan sözleşmeli pozisyonlara atanacakların ücretleri merkezi yönetim bütçesinden ödenecek, Tablo-1BTablo-2B ve Tablo-3B’deki sözleşmeli pozisyonlara atanacakların ücretleri ise kurumların döner sermaye gelirlerinden karşılanacaktır.)

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesine göre sözleşmeli personel olarak istihdam edilecektir.

TERCİH ÜCRETİ NE KADAR?

KPSS-2016/7: Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme tercih ücreti 15.00 TL olup aşağıdaki bankalara yatırılacaktır.

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı; Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)

SÖZLEŞMELİ POZİSYONLARA ATAMA NASIL YAPILACAK?

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan sözleşmeli pozisyonlara Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarınca doğrudan atanacaklardır.

Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildiği kuruma teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 03 Kasım 2016 Perşembe 15:11
  misafir kpss puanılamı kpss sartsızmı alınacak
 • Misafir 03 Kasım 2016 Perşembe 00:18
  Isletme lisans mezunları basvurabiliyormu?
 • Misafir 31 Ekim 2016 Pazartesi 06:31
  laboratuvar alımına laborant ve veteriner sağlık bölümü mezunları başvurabilirmi acaba
 • Misafir 29 Ekim 2016 Cumartesi 14:52
  sadece düz lise değil 4 yıllık üniversite mezunları da hiç bir işe yaramıyor.
 • Misafir 28 Ekim 2016 Cuma 17:38
  Düz liseler tercih yapamıyorsa hiç birşeye neden sınava giriyorz
 • Misafir 28 Ekim 2016 Cuma 16:15
  duz lıse mezunları tercıh yapamıyo mu burda
Kalan karakter : 300