24 OCAK 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde (POMEM) verilecek özel harekat polisi eğitimini almak isteyen adaylar için başvurular başladı.

Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde özel harekat polisi olarak yetiştirilecek 10 bin aday için başvuru tarihinin 2 Kasım olarak açıklandığı 31 Ekim'den bu yana, duyurunun açıklandığı internet sitesine 900 binden fazla giriş yapıldı.

Yetkililer yoğunluk nedeniyle internet sitesine erişimde zaman zaman aksaklıklar yaşandığını, bu durumun başvuru sayısının, alınacak aday sayısının çok üzerinde olacağını gösterdiğini belirtti.

Polis Akademisinin resmi internet sitesinden yapılan duyuruya göre, Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde özel harekat polisi olarak yetiştirilmek üzere 28 yaşından gün almamış ve en az lise veya dengi okul mezunu 10 bin erkek öğrenci adayı alınacak. Başvuranlar arasında fiziki yeterlilik ve mülakat sınavı yapılacak.

BELGELER VE ŞARTLAR POLİS AKADEMİSİNİN İNTERNET SİTESİNDE 

Özel harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere POMEM sınavına internet üzerinden ön başvurular, 14 Kasım 2016 saat 17.00’ye kadar https://www.pa.edu.tr internet adresi üzerinden yapılacak.

Adaylardan istenecek belgeler ile adaylarda aranan şartlar Polis Akademisinin internet sitesinde yer alıyor.

AA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
  • Misafir 04 Kasım 2016 Cuma 01:14
    giriş yapamıyorum 2 gündür kayıt yapabilen varmı?
  • Misafir 03 Kasım 2016 Perşembe 20:16
    Askerlik kaldırıldı da neden peki yaş otuz olmadı 1989lular kurban oldu lütfen tekrar değerlendirin saygilar
  • Misafir 03 Kasım 2016 Perşembe 08:12
    89lular başvuru yapmıyorum bizler içinde bir değişiklik yokmu bütün hayallerim copte saygilar
Kalan karakter : 300