ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümü olan 10 Kasım, her yıl ülkemizde anma etkinlikleriyle tamamlanıyor. Peki 10 Kasım resmi tatil mi? 10 Kasım'da okullar tatil mi?

10 KASIM'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Öğrencilerin merak ettiği 10 Kasım'da okullar tatil mi? sorusunun cevabı belli oldu. 10 Kasım'da okullarda saat 9'u 5 geçe saygı duruşu yapılacak ve Atatürk'ü anma etkinlikleri gerçekleştirilecek. Atatürk'ü anlatan şiir ve konuşmalar okunduktan sonra eğitim kaldığı yerden devam edecek. Yani 10 Kasım, resmi tatil değil.

10 KASIM'IN ÖNEMİ

10 Kasım, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümüdür. Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 1938 günü saat sabah 09:05'te hayata gözlerini yummuştur. Her yıl 10 Kasım'da Resmi kurumlarda 10 Kasım'da Atatürk'ü anmaya yönelik anma etkinlikleri düzenlenir.

EMNİYET MÜDÜRÜ SELAMİ ALTINOK ANITKABİR'İ ZİYARET ETTİ

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok ve beraberindeki heyet, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürkün ebediyete intikalinin 78. yılı dolayısıyla Anıtkabire ziyarette bulundu.

Altınok ve beraberindeki heyet, 10 Kasım Atatürkü Anma Günü ve Atatürk Haftası kapsamında Anıtkabiri ziyaret etti. Emniyet Genel Müdürlüğü görevine geldikten sonra Anıtkabire ilk ziyaretini gerçekleştiren Altınok ile beraberindekiler, Aslanlı Yoldan yürüyerek mozoleye ulaştı.

Mozoleye çelenk bırakan ve saygı duruşunda bulunan heyet, Misakı Milli Kulesine geçti. Anıtkabir özel defterini imzalayan Altınok, şunları yazdı:

"Büyük Önder Atatürk, aramızdan ayrılışınızın 78. yıl dönümünde manevi huzurunuzdayız. Sizi, cennet vatanımızı korumak adına canlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Önderliğinizde kazanılan şanlı İstiklal mücadelesi zaferi ile taçlanan en önemli emanetiniz cumhuriyetin ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşma yolunda rehberimiz olan ilkelerinizin yılmaz bekçileriyiz. Bu sarsılmaz inançla 15 Temmuz 2016 gecesi de Türk polisi, gerçek vatan evlatlarıyla cumhuriyetimizi ve demokrasimizi hainlerden korumuş, verilen mücadele yalnızca kendi tarihimize değil, insanlık tarihine de altın harflerle kazınmıştır.

Bizler birlik ve beraberliğimizin öneminin bir kez daha kanıtlandığı bu mücadeleyle size ve ecdadımıza layık nesiller olduğumuzu gösterdik. Ebedi istirahatgahlarınızda rahat uyuyunuz. Teşkilatımız, anayasamızın temel değerlerine bağlı ve milli iradeyle seçilmiş meşru otoritenin emrinde her türlü suç ve suçluyla mücadele etmeye kararlılıkla devam edecektir. Sizi yüreğimizin en müstesna yerinde yaşatmaya devam edeceğiz. Ruhunuz şad olsun." (AA)


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000