ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

İzmir'in Bornova İlçesi'nde 37 yaşındaki Hüseyin Çınarlı'ya çarptıktan sonra kaçan sürücünün bulunması için Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın'ın talimatıyla araştırma yapan polis ekipleri 68 işyerine ait kamerayı inceledikten sonra olayı aydınlattı. Kamera kayıtlarını inceleyen ekiplerin bir hafta süren araştırmasından sonra Çınarlı'nın ölümüne neden olan sürücü C.C., yakalandı. Sürücü ifadesinde, "Bir hayvana çarptığımı sanmıştım" dedi.

Kamil Tunca Caddesi'nde geçen hafta perşembe günü sürücüsü ve plakası belli olmayan bir araç, evli ve 4 çocuk babası Hüseyin Çınarlı'ya çarpıp ölümüne neden olduktan sonra kaçtı. Kaza günü eğlenmek için evden ayrıldığı öğrenilen Hüseyin Çınarlı'ya çarpan sürücünün bulunması için İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın talimat verdi. Cinayet Büro Amirliği ile Bornova İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa sürdürdüğü çalışma sonrasında, kaza bölgesindeki 68 işyerine ait kamera kayıtları tek tek incelendi. Kaza yapan aracın bölgede yaklaşık 9 kilometrelik bir yol kat ettikten sonra kaybolduğu saptandı. 68'inci kamareda Hüseyin Çınarlı'ya çarpan aracın plakası tespit edildi.OTO YIKAMA SAHİBİ ÇIKTI

Polislerin kamera kayıtlarını incelemesinde ayrıca, Hüseyin Çınarlı'nın yol üzerinde oturduğu, kalkmaya çalıştığı sırada ise araç altında kalıp hayatını kaybettiği saptandı. Bu görüntülerden sonra araç üzerinde hasar olabileceğine yönelik değerlendirmeyle sanayi sitelerindeki aynı tip araçların tamire gelip gelmedikleri de araştırıldı. Çalışmalar sonrasında kimliği belirlenen 44 yaşındaki C.C., gözaltına alındı. Kazaya karışan araç da C.C.'nin birinci sanayi sitesindeki oto yıkamacı olarak faaliyet gösteren işyerinde bulundu. Sorgusu tamamlanan ve "Bir hayvana çarptığımı sanmıştım" diye ifade verdiği öğrenilen sürücü adliyeye gönderildi.

HABER MERKEZİ

  • Hüseyin Çınarlı

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000