24 OCAK 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

İzmit'te, AK Parti İzmit İlçe Yönetim Kurulu üyesi Muharrem Tutuş, bir alışveriş merkezindeki ünlü bir mağazanın vitrininde öpüşen kişilerin olduğu ve 4 yıldır duran reklamı sosyal medyada paylaşarak tepki gösterdi. Muharrem Tutuş'un paylaşımının ardından mağaza yetkilileri vitrindeki reklamı kaldırdı.

AK Parti İzmit İlçe Yönetim Kurulu üyesi Muharrem Tutuş, dün Outlet Center adlı alışveriş merkezindeki tanınmış bir jean (kot) mağazasının vitrininde bulunan öpüşen bir çiftin olduğu reklama tepki gösterdi. Muharrem Tutuş, mağazanın vitrinindeki reklamın fotoğrafını sosyal medyada paylaşarak, "Burası Kocaeli. Kaldırıma mal koyma, camda film oynat. Yuh olsun" diye yazdı.

Muharrem Tutuş'un paylaşımının ardından birçok kişi destek vererek, "Evet tahrik oluyor millet, çoluk çocuk geçiyor", "Özgürlük demek, ahlaksızlık demek değildir", "Bu dükkanın önünde bir protesto yapılsa edebiyle tepki gösterilse muhakkak geri adım atarlar ama kim uğraşacak değil mi" gibi yorumlar yapılırken, tepki gösterilmesi ile ilgili yorumun ardından "Ben hazırım", "Ben varım" ve "İnancın yarısı utançtır. Herşeyi tam olsa da utancını kaybetmiş bir millet sağlıksızdır, ahlaksızdır. Bu ahlaksızlıkları yıkmaya ben de varım" gibi yorumlar yapılırken, belediyeye şikayetçi olacaklarını belirtenler oldu.

REKLAMIN KALDIRILDIĞINI DUYURDU

Tepkiler üzerine mağazasının vitrininde bulunan reklam kaldırıldı. Muharrem Tutuş yine sosyal medya aracılığıyla reklamın kaldırıldığını şöyle duyurdu:

"Mağazanın kullanmış olduğu fotoğraf ile ilgili tepkilerimizden sonra; İlgili alışveriş merkezi yönetimi, bugün tarafımı arayarak ilgili fotoğrafın şikayetler üzerine kaldırıldığını beyan etmiştir. Duyarlı olan herkese teşekkür ediyoruz. Ayrıca bizlere gerici yakıştırması yapan tüm güruhlara da, aslımızı ve neslimizi bizlere sürekli hatırlatıp kendimizi diri tutmamıza vesile oldukları için teşekkür ediyorum."

İYİ NİYETİMİZİ KULLANARAK KALDIRDIK

Mağaza yöneticileri, reklamın uzun süredir vitrinde bulunduğunu belirterek, "Dün reklamla ilgili paylaşımda bulunulmuş. Bunun neden, ne ile ilgili olduğunu biz de bilmiyoruz. Amerika'daki merkezimize kadar aramışlar. Konu ile ilgili şubemiz arandı. Bilgi aldılar. 4 yıldır duran reklamı iyi niyetimizi kullanarak kaldırdık. Kendisi ile ilgili irtibata geçtik, görüşmek için gelmesini bekliyoruz" dedi.

DHA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 11 Kasım 2016 Cuma 02:11
  Memleket kimlere kaldı
 • Misafir 11 Kasım 2016 Cuma 01:20
  Öpüşen İnsanlar da Ahlaksız oldu ya artık,Allah sonumuzu hayr etsin.Sayın Tutuş bu ülkenin adı Türkiye,Suudi Arabistan veya Iran değil.Bu kadarcık Hürriyet size fazla geldiyse o ülkelere İltica talebinde bulunun isterseniz.
 • Misafir 10 Kasım 2016 Perşembe 22:22
  Ahlakın sınırı nedir peki. Sınırları nereye dayanıyor. Yarın elele tutuşanlar için yapılmayacağı ne garanti. Maalesef kötüye gidiyor
 • Misafir 10 Kasım 2016 Perşembe 22:20
  tvdeki dizilere de yasak getirsenize o zaman kardeşim.
 • Misafir 10 Kasım 2016 Perşembe 21:50
  Türk milleti ahlakla özgürlüğü karistirmicak kadar zeki bir millettir bunu anlamak istemeyen uc bes capulcu gitsin özgür bir yerde yasasin...
 • Misafir 10 Kasım 2016 Perşembe 21:08
  aslınız ve neslinizi alın da gidin be
 • Misafir 10 Kasım 2016 Perşembe 21:06
  zamanlama manidar
 • Misafir 10 Kasım 2016 Perşembe 20:44
  aman ne büyük icraat. tüm ahlakımız kurtuldu çok şükür
 • Misafir 10 Kasım 2016 Perşembe 20:24
  ooo örümcek beyinliler.
 • Misafir 10 Kasım 2016 Perşembe 19:54
  "Özgürlük demek ahlahsızlık demek değildir." çok güzel söylemiş.
Kalan karakter : 300