23 OCAK 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Murat Demirbilek, İstanbul Maslak’ta 2011 yılında yaptığı kaza sonucu yaşamını yitirdi. Kazada, Demirbilek’in karşı şeride geçerek çarptığı araçta bulunan G.K. ile kızı hafif yaralandı. Soruşturma sonucunda kazanın Demirbilek’in kusuru sonucu meydana geldiği belirtilerek takipsizlik kararı verildi. Eşini kaybeden Yasemin Demirbilek ise mahkemede, avukatı Onur Gündüz aracılığıyla olaya ait görüntüleri sunarak kazaya başka bir aracın da karışmış olabileceğini savunup, inceleme istedi. Talep üzerine ağır ceza mahkemesi, takipsizlik kararını kaldırdı. Savcılık, karşı şeritten gelen G.K. hakkında dava açtı.

BERAAT VE SUÇ DUYURUSU

2012’de açılan dava sonucunda kazada herhangi bir kusuru bulunmayan G.K. hakkında beraat kararı verildi. Mahkeme, olayda üçüncü bir aracın olabileceği yönündeki iddiaların araştırılması ve bu araç sahibi hakkında yasal işlem yapılması için suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi. Yeniden soruşturma başlatıldı, kamera kayıtları incelendi. Demirbilek’in hayatını kaybettiği yerin biraz ilerisinde ‘tek taraflı’ ve ‘maddi hasarlı’ olarak kayıtlara geçen bir kaza tespit edildi. Bu araca odaklanan savcılık, şoför O.K.’yı sorgulayınca olayın seyri değişti.

‘KAZAYI ÜSTLEN’ DEDİ

O.K., babası polis olan yaşı küçük D.T.’nin kendisini arayarak maddi hasarlı kaza yaptığını söyleyip olay yerine çağırdığını ve kendisinin de olayı üstlendiğini itiraf etti. “Diğer kazaya bakarken biz de kaza yaptık” diyen D.T. ise bu iddiayı reddetti. Ancak bilirkişi raporunda, D.T.’nin ifadesinde sağ bariyerlere çarptığını ileri sürdüğü aracın sol ön far yanında sürtme ve göçük olduğu belirtildi. D.T.’nin Murat Demirbilek’in aracına çarparak karşı şeride geçip kaza yapmasına neden olduğu, olayda asli ve tam kusurlu bulunduğu yönünde rapor hazırlandı. D.T. hakkında 10 yıla kadar hapis talebiyle çocuk ağır ceza mahkemesi’nde dava açıldı.

POLİSE DE DAVA

Savcılık, aracı kendisinin kullandığını söyleyerek rapor tutturan O.K. hakkında “suçluyu kayırma, suç delillerini yok etme, gizleme ve değiştirme” suçlarından 10 yıla, raporu düzenleyen trafik polisleri R.Y. ve F.Z. hakkında ise 1 yıldan 7 yıla kadar hapis talebiyle dava açtı.

 

32 yaşında hayatını kaybeden Murat Demirbilek, geride gözü yaşlı bir eş ve iki küçük çocuk bıraktı.

 

‘ADALETE GÜVENİYORUM’

Eşinin ölümünden sonra 2 çocuğunun geride kaldığını belirten Yasemin Demirbilek, “Güçlü durmaya çalışıyorum. Eşimi çok seviyordum. Ona sevgimden ve saygımdan hiçbir zaman bu davanın peşini bırakmayacağım. Eşim orada rahat uyuyacak. Adalete güveniyorum. Suçluların cezasını çekmesini istiyorum” diye konuştu.

Serdar KULAKSIZ/GAZETE HABERTÜRK

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 14 Kasım 2016 Pazartesi 23:02
  Murat Demir bilek abim bahce koy belediyesinde ambulans şoförü idi çok severdim hainlerin cezalandırılmasını canı gönülden istiyorum...istediğim kelimeler azımdan dökülse şuan terbiyemi bozarım. ...
 • Misafir 14 Kasım 2016 Pazartesi 22:48
  çok üzüldüm murat bizim okul arkadaşımızdı bahçeköyden çok temiz bir isandı bu olayda suçu olan herkes ceza alsın ...
 • vaktiseyir 14 Kasım 2016 Pazartesi 12:38
  kurban olduğum allah'ım yardım etmiş size ablacım. allah sabırlar versin, eşinizin de mekanı cennet olsun!
 • Misafir 14 Kasım 2016 Pazartesi 12:30
  helal olsun sana iki cocugun icin yola devam
 • Misafir 14 Kasım 2016 Pazartesi 11:29
  allah yardımcın olsun senin çocuklarına allah sabır versin size ablacağım emin ol haberi okuyunca çok üzüldüm evet bu ülkede nedese yapıyorlar allah o insanlara fırsat vermesin sizi tebrik ederim gerçekten olayın üzerine iyi gitmişsin allah yardım etmiş inşallah o çocukların vebalı üzerine suçlu her kimse cezasını çeker ....!
 • Misafir 14 Kasım 2016 Pazartesi 11:11
  Helal sana abla..suclular mutlaka cezalandirilmali.adalet yerini bulmali..esinin mekani cennet olsun insallah..
 • Misafir 14 Kasım 2016 Pazartesi 11:04
  tebrik ediyorum..
 • Misafir 14 Kasım 2016 Pazartesi 10:54
  yola dewam sonuna kadarrr helal
 • Misafir 14 Kasım 2016 Pazartesi 10:27
  Allahım sabir, güç kuvvet versin insallah suclularda cezasını alir..
 • Misafir 14 Kasım 2016 Pazartesi 10:11
  allah esine rahmet etsin, yasemin kardesimize de sabir, güc, kuvvet versin insaallah, suclularda agir cezalandirmali, ahirette zaten allah bildigi gibi etsin insaallah.
Kalan karakter : 300