ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde dolandırıcıların yeni bir taktik uygulayıp, 'belediyeden ev temizliği için geldik' diyerek vatandaşların evlerine girmeye çalıştığı tespit edildi. Turgutlu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada ev temizliklerinin gelen talep üzerine yapıldığı ve kendi talepleri olmadan bu tip girişimle karşılaşan vatandaşların durumu yetkililere bildirmesi istendi.

EV TEMİZLİĞİ İDDİASI

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde belediyenin adı kullanılarak yapılmak istenen dolandırıcılık olayları karşısında Turgutlu Belediyesi konu hakkında bir açıklama yaparak vatandaşları uyardı. Belediyeden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Dolandırıcılık olaylarına karşı duyarlı olan Turgutlu'lu vatandaşların ihbarı üzerine bu olaylara 'ev temizliği' iddiasının eklendiği bilinmekte olup, bu konuda Turgutlu Belediyesi olarak açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Bahse konu olayda bazı kişi veya kişilerin kendilerini Turgutlu Belediyesi çalışanı olarak tanıttıkları, ev temizliği yapacaklarını söyleyerek vatandaşların kapısını çaldıkları ve evlerine girmeye çalıştıkları öğrenilmiştir. Bilinmelidir ki Turgutlu Belediyesi olarak bünyemizdeki Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz kamu kurum ve kuruluşların temizlik işlerini yapmaktadır. Gelen talep üzerine gerçekleştirdiğimiz bu hizmetin yanı sıra Manisa Büyükşehir Belediyesi'nce de 'evde bakım projesi' dahilinde yine vatandaştan gelen talep üzerine çalışma yürütülmektedir.

Dolayısıyla bu gibi şüpheli durumlarda vatandaşlarımızın belediyemize ait 0236 313 27 27 ya da Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne ait 0236 313 13 00 numaralı telefonu arayabilir. Turgutlu Belediyesi'ne ve çalışanlarına olan güveni sarsmaya, istismar etmeye ve en önemlisi bu duygu ve düşüncelerle halkımızı kandırmaya çalışan kişi ya da kişilere karşı Turgutlu halkının dikkatli olmasını önemle rica ederiz."

İHA

  • manis
  • dolandırıcılık
  • Turgutlu
  • manisa belediyesi

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000