ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Atatürk Havalimanı'nda bugün saat 11.30 sıralarında kalkış yapmaya hazırlanan bir pilot ile hava trafik kontrolörleri arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Kule görevlilerine olağan dışı durumu rapor eden pilot, pistte bir kuş ölüsünün bulunduğunu başka bir kuşun ise ölü kuşu yemeye çalıştığını bildirdi.

DİYALOGLAR TELSİZE YANSIDI

Telsiz konuşmalarına yansıyan diyaloglar dikkat çekti. Pilot,"Pistin orta civarlarında bir tane kuş ölüsü var, diğer kuşta onu yemeye çalışıyor" bilgisini verdi. Bunun üzerine kule görevlisi de "Teşekkür ederim hemen aldırıyorum" dedi. Pistin ortasında bulunan kuş ölüsü uçaklar için tehlike oluşturmaması için kısa sürede araçla pistten kaldırıldı.

Öte yandan Türk Hava Yolları'nın Çin'in Guangzhou şehrinden İstanbul'a gelecek tarifeli uçağında teknik bir arıza meydana geldi. Bu sabah saat 06.05'te Atatürk Havalimanı'na inmesi gereken TC-LJA tescilli, Boeing 777-300 tipi uçak teknik bir arıza nedeniyle kalkış yapamadı. Yaşanan arıza nedeniyle sefer, 19 saat rötar yaptı. Uçak bakıma alınırken yolcular ise otele yerleştirildi. Teknisyenlerin müdahalesi sonrası uçaktaki arıza giderildi. Tekrar yolcularını alacak THY uçağının yaklaşık 10 saatlik yolculuğun ardından gece saatlerinde İstanbul'a ulaşması bekleniyor.

İstanbul Atatürk Havalimanı'nı THY uçağına ise dün gece saatlerinde kuş çarptı. Saat 23.05'te İstanbul Atatürk Havalimanı'na inen TK 1970 sefer sayılı THY'nin Birmingham uçağına iniş sırasında kuş çarptı. Boeing 737-900 tipi uçakta herhangi bir hasar meydana gelmedi.

YOLCU TANSİYONU YÜKSELDİ

Kuveyt Havayolları'nın Kuveyt City-İstanbul seferini yapan tarifeli uçağında rahatsızlanan yolcuya Atatürk Havalimanı'nda sağlık ekipleri tarafından müdahale edildi.Sabah saatlerinde Kuveyt'yen Atatürk Havalimanı'na hareket eden tarifeli uçaktaki bir yolcu Türkiye hava sahasındayken rahatsızlandı. Rahatsızlanan yolcunun durumu kabin ekipleri tarafından kaptan pilota bildirildi. Kaptan pilot, kule ile irtibata geçerek, sağlık ekiplerinin apronda hazır bekletilmesini istedi.Uçağın Atatürk Havalimanı'na sorunsuz inmesinin ardından sağlık ekipleri kadın yolcuya müdahale etti. Bu sırada bir ambulans da apronda bekletildi.Sefer sırasında tansiyonunun yükseldiği belirtilen kadın yolcu, tekerlekli sandalye ile uçaktan alınarak, hastaneye götürüldü.

(İHA/AA)

 

  • pilot
  • kule

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000