ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilecek olan ÖSYM Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı için sınav giriş belgesi yayınlandı. Peki sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir? İşte merak edilenler...

Başkanlık Genel İdare Hizmetleri sınıfından 6, 7, ve 8'inci dereceli kadrolara atanmak üzere toplam 10 ÖSYM Uzman Yardımcısı alınacak.

"ÖSYM UZMAN YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI" SINAV GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI

10-25 Ekim tarihleri arasında başvurusu alınan ÖSYM Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı 27 Kasım 2016 Pazar günü gerçekleştirilecek. Sınava başvuru yapan adayların, sınav giriş yerleri belli oldu. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgesini, T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  internet adresinden edineceklerdir.

SINAV GİRİŞ YERİNİZİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

SINAV GİRİŞ BELGESİNDE YER ALAN TEMEL KURALLAR

Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Belge üzerinde adayın fotoğrafı bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermelidirler. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Sınava Giriş Belgesi’ni (fotoğraf görünür birşekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir. Kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, peçete ÖSYM tarafından temin edileceğinden, şeffaf pet şişe içerisindeki su dışında hiçbir araç, gereç, içecek ve yiyeceği sınava gireceğiniz binaya getirmeyiniz. Sınava şeffaf pet şişe içerisinde su getirebilirsiniz.

Adayların sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesinden başka, nüfus cüzdanı/TürkiyeCumhuriyeti Kimlik Kartı veya pasaportunu yanlarında bulundurmaları zorunludur.

NOT: Sınav günü sınav görevlilerinin, fotoğrafından adayın kimliğini belirlemede güçlük çektiği takdirde, adayı sınava almayabileceği veya adayın sınavının geçersiz sayılabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000