28 NİSAN 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Avukatlarının yaptığı başvuru üzerine 2 gün önce tahliye edilen HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü, bugün (CUMA) Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı'nda yeniden gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Encü, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Şırnak 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' ve 'örgüt propagandası yapmak' suçlarından 22 yıla kadar hapis istemiyle 4 Kasım 2016 tarihinden beri iki ayrı davadan tutuklu yargılanan HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü için Diyarbakır ve Şırnak'taki mahkemeler tahliye kararı vermişti. Encü, 15 Şubat'ta Kocaeli Kandıra Cezaevi'nden çıkmıştı.

Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı'nın tahliye kararına yaptığı itiraz üzerine Şırnak 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi, Encü hakkında yakalama kararı çıkardı.

Tahliyesinden iki gün sonra İstanbul'dan uçakla Şırnak'a inen Ferhat Encü, Şerefattin Elçi Havalimanı'nda polis tarafından gözaltına alınarak Cizre adliyesine götürüldü. Encü, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak yeniden cezaevine gönderildi.

Mehmet KAYAHAN/DİYARBAKIR

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
 • Misafir 17 Şubat 2017 Cuma 19:33
  reklamlarrrr. bilinçli yapılıyor. sırf karşı oyları çekmek için. ama yemezler. cezaları kesiliyormu ve maaşları kasiliyor mu
 • Misafir 17 Şubat 2017 Cuma 19:27
  Kim saldıysa onuda tutuklayın ..bunları salanın vatanseverliğinden şüphe ederim
 • Misafir 17 Şubat 2017 Cuma 17:11
  salmayın şunları
 • Misafir 17 Şubat 2017 Cuma 16:57
  milletin vekilliği nasıl yapılacak. dün serbest bırak, bugün gözaltına al, yarın hapse at, sonra serbest bırak. yani böyle bir demokrasi ve hukuk devleti olur mu?
 • Misafir 17 Şubat 2017 Cuma 19:57
  milletin vekilliğini millet kendi yapar,ne olduğu belirsiz kimin kuklası olduğu belli olmayan adamlara kalmadı vekillik hele bunlara hiç kalmadı,bunlara savunan senin gibi insanlarda bu ülkedeki millet olamaz !
Kalan karakter : 2000