ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Bağcılar'da karşı dükkan çalışanlarıyla husumetli olduğu öğrenilen S.Y. isimli kadın eşinin dükkanı önünde 4 kişinin sopalı saldırısına uğradı. Genç kadının dövülme anı güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

DHA'nın haberine göre olay, geçtiğimiz ay Kemalpaşa Mahallesi, Eski Pazar Caddesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, cadde üzerinde bulunan bir dükkanda çalışan Adem Y. ile karşı dükkanda çalışan Suriye uyruklu kişiler arasında geçen yıl siyasi tartışma yaşandı. Tartışmanın ardından Adem Y. ile karşı dükkandaki Suriyeli kişiler arasından husumet oluştu. Geçen ay Adem Y. ile Suriyeli kişiler tekrar tartıştı. Bu sırada, S.Y. 9 yaşındaki kızıyla birlikte eşini ziyaret etmek için dükkana geldi. Tartışma kavgaya dönüşünce Adem Y. darp edildi. Burada Suriyeli kişilerle tartışan S.Y. kızının gözü önünde 4 kişi tarafından feci şekilde dövüldü.

S. Y.'nin dört kişi tarafından dövülmesi bir işyerinin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, cadde üzerinde hareketlilik yaşanırken koşan S.Y.'nin, arkasından gelen kişiler tarafından dövülerek yere düşmesi görülüyor.

"ÇOCUĞUMUN PSİKOLOJİSİ BOZUK GECELERİ UYUYAMIYOR"

Yaşanan olay üzerine şikayetçi olduklarını belirten S.Y. çocuğunun bu olay yüzünden psikolojisinin bozulduğunu söyledi. S.Y. yaşananları şöyle anlattı: "Geçen yıl bizim şehitlerimiz olduğu zamanlarda karşımızdaki dükkanlarda YPG şarkıları çalıp, halay çekmelerinden şikayetçi olduk. Bunlar da nasıl öğrendilerse, öğrendiler. Ondan sonra aramızda husumet başladı. Olay günü ben eşimi ziyarete gittim dükkana. Ondan sonrasında, onlar silahlanmışlar, coplar, balyozlar, sopalarla. Yanımıza gelip, sopaları çıkarttılar. Sonrasında eşime saldırı oldu. Eşimle, dükkanda çalışan bir arkadaşımız kaçmaya başladı. Ben de onların arkasından gittim. Sonrasında onları bırakıp, bana saldırmaya başladılar. Bu saldırı esnasında 9 yaşındaki kızım yanımızdaydı. Şuan çocuğun psikolojisi bozuk. Geceleri uyuyamıyor, annemi ve babamı öldürecekler diye."


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 21 Mayıs 2017 Pazar 07:51
    Türkiye'de yaşayan Kürt'e tahammül nasıl bir kelimedir. Siz kimsiniz ki kendi vatanında yaşayan Kürt'e tahammül ediceksiniz. Haddinizi bilin cinsi bozuklar haddinizi..!
  • Misafir 20 Mayıs 2017 Cumartesi 14:31
    Türkiyeli Kürde tahammül etmediğimiz yetmedi, Suriyeli Kürdlerinin eglenmesine tahammül etmiyoruz. Suriyeli Kürdler yerine İslamcı nusracilar olsaydı aynısı olur muydu? Çok faşistleştik milletçe.
  • Misafir 20 Mayıs 2017 Cumartesi 14:22
    Adamalara acıyorsun. Ülkene alıyorsun.Acınacak duruma düşüyorsun. Başta Suriyeliler ve diğer mülteciler tek tek toplanıp, ya ülkelerine geri gönderilsin yada kamplara gönderilsin.
Tüm yorumları göster(83)
Kalan karakter : 2000