ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Habertürk’ün manşete taşıdığı Metin2 oyununa yönelik, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan (BTK) ailelere uyarı geldi. BTK, şiddet içeren bilgisayar oyunlarının çocuk ve gençleri intihara sürükleyebildiğine dikkat çekerek, ailelerin de bilgisayar ve internet konusunda en az çocukları kadar bilgili olması gerektiğini vurguladı. Evlerde “güvenli internet” özelliğinin kullanılmasını öneren BTK, “Çocukların internet aktivitelerini yakından izleyin, internet kullanım sürelerini sınırlayın. Çocukları sosyal aktivitelere yönlendirin” dedi.

Gazete Habertürk'ten Deniz Çiçek'in haberine göre BTK, dijital oyunların etkilerini masaya yatırmak için ilgili kurumların katılımı ile iki ayrı etkinlik de düzenleyecek; konuyu tüm taraflarıyla masaya yatıracak. Bu kapsamda, Çocuk ve Bilgi Güvenliği Derneği, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve akademisyenlerin katılımıyla, ekim ayında “dijital oyunlar” ana temalı “Çocuk ve Bilgi Güvenliği” etkinliği gerçekleştirilecek.

 • BTK
 • metin2

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
 • Misafir 06 Ağustos 2017 Pazar 18:52
  O intihar etti diye bütün gençler intihar etçek değil ya kaldı ki metin2 şiddet içeriyo bıçak pala gibi şeyler var demiştiler önce ki yazılarda tek metin2 mi şiddet içeriyor. bnce bi csgo ya baksınlar bıçak silah şiddete girmiyor herhalde ? peki ya wolfteam o da aynı şekilde tek metin2 üzerine yoğunlaşıyorlar malesef
 • Misafir 06 Ağustos 2017 Pazar 14:12
  Oyun yerine bilgisayarı daha uygun bir şekilde kullanmayı öğretin. Kaldı ki bunu erken yaşlarda yapmanız imkansız. Yani çocukları bilgisayardan tabletlerden telefonlardan uzak tutun. Youtube deki rezillikler oyunlardaki şiddet vs vs.... uzar uzak tutun kısaca.
 • Misafir 06 Ağustos 2017 Pazar 14:03
  10 Yıldan Fazladır Piyasada Olan Bir Oyun Daha Yeni mi Aklınıza Geldi.
Tüm yorumları göster(8)
Kalan karakter : 2000