SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Ciner'in davasına İdare Mahkemesi bakacak

24 Nisan 2007 Salı, 00:50:00Güncelleme: 00:50:00

Danıştay 13. Dairesi, TMSF'nin Medya grubu şirketlerine el koymasıyla ilgili dava dosyasını İstanbul İdare Mahkemesi'ne gönderdi.

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.

Danıştay 13. Dairesi, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) Medya grubu şirketlerine el koymasıyla ilgili işlemin iptali ve yürütmenin durdurulması istemiyle açılan davayı, görev yönünden reddetti.  Dava dosyasını İstanbul İdare Mahkemesi'ne gönderdi.

TMSF, 1 Nisan 2007 tarihinde Medya ve Merkez grubu şirketlerinin temettü hariç ortaklık hakları ile yönetim ve denetimlerini devralmıştı.

Turgay Ciner'in avukatı Kenan Tekdağ, 9 Nisan 2007'de yaptığı yazılı açıklamada, TMSF'nin Medya Grubu şirketlerinin (Sabah-ATV) temettü hariç ortaklık hakları ile yönetim ve denetimini devralması işleminin iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle Danıştay'da dava açtıklarını bildirmişti.

Danıştay 13. Dairesi, davanın ilk incelemesini yaptı. Daire, davayı görev yönünden reddederek, davaya bakmakla İstanbul İdare Mahkemesi'nin görevli olduğuna işaret etti. Daire, dava dosyasını İstanbul İdare Mahkemesi'ne gönderdi.

(HÜRRİYET)

BU HABERE İLK YORUMU SEN YAZ
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER