ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
Eşleri türbanlı milletvekilleri haberine kızarak, "Sana ne lan benim hanımımdan" diyen AKP Balıkesir Milletvekili Cemal Öztaylan, bu sözleri kendisini arayan gazeteciye söylediğini belirtti

Balıkesir Sanayi Odası'nın cumartesi günü düzenlediği toplantıda "TBMM'de eşleri türbanlı milletvekilleri haberine tepki göstererek, "Sana ne lan benim hanımımdan" diyen AKP Balıkesir Milletvekili Cemal Öztaylan, kendisini savunurken, bu sözleri kendisini arayan gazeteciye söylediğini öne sürdü.
AKP'li milletvekilleri, dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Genel Merkez'de bir araya geldi. Toplantı çıkışında dikkatlerin üzerinde toplandığı isim olan Öztaylan, birkaç gazeteci ve bazı AKP'lilerin bulunduğu yerde kendisini savunmaya çalıştı. Gazetecilere konuyla ilgili net bir yorum yapmayan Öztaylan, AKP Bursa Milletvekili Faruk Çelik'in de aralarında olduğu milletvekillerine, "Bana gazeteci, 'Eşinizin başı açık, AKP'ye seçildiniz, şimdi kapatacak mısınız' diye sordu. Ben de ona 'Sana ne lan' dedim. Olay bu. Dövmediğime şükretsin" diyerek savundu.

'Yazıldığı gibi değil'

Öztaylan Milliyet'e de, kendisine yönelik haber ve yazıları eleştirerek, "Ne olacak, yazsınlar yazacakları kadar. Açıklamasını sonra yaparım kardeşim. O olay yazılan gibi değil aslında. Bu kadar insanları birbirine düşürmeye, 'lan' demeye hiç kimsenin hakkı yok. Atatürk ve Türk milliyetçisi olan laik bir insanım ben. 1-2 gün durulsun, sonra gerekli açıklamayı yaparız" dedi.

İşadamlarının önündeydi

Öztaylan, üç gün önceki toplantıya katılan işadamlarının önünde "Efendim, Balıkesir milletvekillerinin hangisinin karısının başı açık? Sana ne lan, işiniz mi yok? Başka meseleniz mi yok? Benim karımın başı açık mı, kapalı mı? Sana ne lan açıksa, sana ne lan kapalıysa" demişti.

Yönetim görüşecek

AKP Grup Başkanvekili Nihat Ergün, "Kendisiyle konuşur, duruma göre değerlendiririz" derken, AKP'li kadın milletvekillerinin Öztaylan'la ilgili yorum yapmaması dikkati çekti.


Basın örgütleri de Cemal Öztaylan'ı eleştirdi

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç, Öztaylan'ı, "Bu üslup ne yazık ki bir süredir siyasetçilerin kendileriyle ilgili haberleri yanıtlamak için başvurdukları bir yönteme dönüştü. Onaylamak mümkün değil" diyerek eleştirdi. Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi de üsluba tepki gösterdi.

Milliyet / Abdullah Karakuş

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(19)
Kalan karakter : 2000