ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

CHP'de ilçe örgütlerine, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) ilan ettiği seçim sonuçları ile sandık başı tutanaklarının karşılaştırılması talimatı verildi.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Genel Başkan Deniz Baykal başkanlığında parti genel merkezinde toplandı.

Alınan bilgiye göre, toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Baykal, cumhurbaşkanı seçimi sürecine yönelik görüşlerini yineledi.

Toplantıda, ayrıca seçim sonuçlarının ayrıntılı bir şekilde incelenmesi amacıyla başlatılan çalışma da gündeme geldi.

YSK'nın ilan ettiği seçim sonuçları ile sandık başı tutanaklarının karşılaştırılması için parti örgütlerine verilen talimat çerçevesinde, genel merkeze ulaştırılan bazı değerlendirmeler de ele alındı.

Toplantıda, karşılaştırmalarda, ''bazı yerlerde ilan edilen sonuçla, sandık başı tutanakları arasında farklılıklar bulunduğundan'' söz edilirken, ''anlamlı ve önemli sonuçlara varılması durumunda bunun hem kamuoyuyla paylaşılması hem de YSK'ye gerekli itirazların yapılması'' kararlaştırıldı.

Bu arada, CHP'nin olağan kurultay takvimine yönelik çalışmaların sürdürüldüğü ve önümüzdeki günlerde takvimin netleştirileceği de belirtildi.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, parti örgütleriyle temaslarda bulunmak üzere cuma günü Eskişehir'e, cumartesi günü Bursa'ya ve pazar günü de İstanbul'a gideceği kaydedildi.

AA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(18)
Kalan karakter : 2000