ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA


Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, 28 Şubat’ta tankları yürüten generale TSK Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası vererek, Atatürk ileklerine bağlı kalacakları vurgusu yaptı.

Genelkurmay Karargahında dün düzenenlenen TSK Şeref Madalyası, Üstün Hizmet Madalyası ile TSK Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası Tevcih törenine Büyükanıt’ın Atatürk vurgusu ve madalya verdiği generaller damgasını vurdu.

Org. Büyükanıt, 28 Şubat’ta tankları yürüten komutan olarak bilinen ve son YAŞ’ta Orgeneralliğe terfi eden Erdal Ceylanoğlu’nun da aralarında bulunduğu 7 generale madalya taktı. Org. Büyükanıt konuşmadasında, "Bundan sonra da ülkesi ve ulusuyla bölünmez bir bütün olan Türkiye Cumhuriyeti, Anayasa ile belirlenen temel ilkelerine gönülden bağlı olarak Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda üstün hizmetlerine devam edeceklerine olan inancımı vurgulamak isterim" dedi.

BAŞBUĞ VE KOŞANER’E ŞEREF MADALYASI

Törende Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ ile Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner’e TSK Şeref Madalyası verildi.

Törende son YAŞ’ta Orgeneralliğe yükselen Korgeneraller Necdet Özel, Erdal Ceylanoğlu, Saldıray Berk, Oramiralliğe yükselen Koramiral Eşref Uğur Yiğit, Orgeneralliğe yükseltilen Korgeneral Hasan Aksay’a TSK üstün hizmet madalyası verildi. Orgeneral Ceylanoğlu ile sorumluluk alanı Ermenistan ve Gürcistan sınırına kadar dayanan 3. Ordu Komutanlığı’na getirilen Berk’e ayrıca TSK Üstün Şeref ve Feragat Madalyası verildi.

HÜRRİYET


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(16)
Kalan karakter : 2000