ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA


Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyelerini Çankaya Köşkü'nde dün kabul eden Cumhurbaşkanı Gül, memleketi Kayseri'den gelen gazetecilere, Türkiye-İsrail ilişkileri ve terör olaylarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Gül, şunları söyledi:

''Maalesef insani yardım yapan gemilere İsrail'in saldırması sonucu, 4'ü Türk 9 kişinin hayatını kaybettiğini biliyoruz. İsrail, kendisine zarar veriyor. Bu böyle kalmayacak. İsrail bu işten büyük zarar görecek.''

İsrail'in elinde tuttuğu Türk vatandaşlarını gruplar halinde göndermesini kabul etmediklerini ifade eden Gül, ''Tümünün en kısa sürede gönderilmesini istedik'' diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye'nin büyük bir ülke olduğunu belirterek, ''Terör konusu ayağımıza takılan bir engel. Türkiye'nin önündeki en önemli engel terördür. Bu engeli hamasetle aşamayız. Herkes bu ülkede birinci sınıf vatandaştır. İstanbullu da, Karslı da ülkenin her yerini dolaşabilir, istediği yerde iş kurabilir'' dedi.

Gül, terör olaylarında şehit olanların, rütbeli ya da rütbesiz olsun, Ankara'daki cenaze törenlerinin tümüne katıldığını belirterek, ''Bu acılara katlanmak kolay değil. Bu olaylar, terör olayları sonucu verdiğimiz şehitler insanın vücut kimyasını bozuyor'' ifadesini kullandı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000