ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, kimilerinin Türkiye'de, sanki birilerinin yaşam tarzına birilerinin tahammülü yokmuş gibi göstermeye çalıştığını belirterek, ''Bazı muhalif çevreler, Türkiye'nin 30-50 yıl evvelki siyah beyaz fotoğraflarını yeniden meydana sürmeye kalksa da, bu milletin birlik ve beraberliği, kardeşliği, herkesin dilediğince yaşayabilme hakkı AK Parti'nin, hükümetimizin güvencesi altındadır'' dedi.

Bağış, İstanbul Büyükşehir Belediyesince, Kadıköy'deki Fikirtepe metrobüs durağında düzenlenen sokak iftarına katıldı. Burada konuşan Bağış, eskiden büyüklerin ''Nerede kaldı o eski ramazanlar'' dediğini, ama artık bu sözlerin fazla duyulmadığını, çünkü belediyelerin, özellikle de İstanbul Büyükşehir Belediyesinin ramazan coşkusunu yeniden yaşattığını söyledi.

Bu iftar sofralarının, Türkiye'nin dört bir yanında ramazanın şefkat ve merhamet ortamını 74 milyonun birlikte yaşayabilmesini sağlayacağını belirten Bağış, ''Böyle sofraların kurulması, bizi sizlerle kaynaştıran ve ramazanın anlamını hissetmemizi ve birbirimizi anlamamızı, empati kurmamızı sağlayan bu muhabbet sofraları, gerçekten o eski ramazanları aratmıyor'' dedi.

"VATANDAŞLARIMIZIN DİLEDİĞİ GİBİ YAŞAYABİLMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ"
Türkiye'nin, bölgesinin parlayan yıldızı olduğunu vurgulayan Bağış, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Bakın, batımızdaki ülkeler ekonomik kalkınmamızı imrenerek takip ediyor. Doğumuzdaki ülkeler demokrasi ve insan hakları standartlarımızı imrenerek takip ediyor. Biz, 'durmak yok, yola devam' diyoruz. Kimileri Türkiye'de sanki birilerinin yaşam tarzına birilerinin tahammülü yokmuş gibi göstermeye çalıştılar. Bazı muhalif çevreler, Türkiye'nin 30 yıl evvelki, 50 yıl evvelki siyah beyaz fotoğraflarını yeniden meydana sürmeye kalksa da, bu milletin birlik ve beraberliği, kardeşliği, herkesin dilediğince yaşayabilme hakkı AK Parti'nin, hükümetimizin güvencesi altındadır. Biz, ülkedeki bütün vatandaşlarımızın dilediği gibi yaşayabilmesi için gece-gündüz çalışmaya, herkesi olduğu gibi kabul edip, herkesi kucaklayıp, herkesle bu milli birlik ve beraberlik duygusunu yaşamaya kararlıyız. Allah nazardan korusun diyorum.''

Bağış, iftar programının ardından AK Parti Kadıköy İlçe Teşkilatı üyeleriyle birlikte, Fikirtepe'de oturan ve maddi durumunun yetersiz olduğu belirtilen Murat Erdim ve ailesini ziyaret etti.

AA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(6)
Kalan karakter : 2000