ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Gümüşhae'nin Kelkit İlçesi'nde koyunları otlatırken ayının saldırısına uğrayan 17 yaşındaki Osman İn yaralandı. Tedavi altına alınan İn, ayının başına taşla vurarak canını kurtardığını anlattı.

Olay, Çambaşı Köyü Ardıçlık mevkiinde dün saat 14.00 sıralarında meydana geldi. 2 arkadaşıyla birlikte köyün koyunlarını otlatırken ormanlık alanda gördüğü mantarları toplamaya giden Osman İn, aniden arkasında bir ses duyarak geri döndüğünde ayıyı karşısında gördü. Ayının saldırısında vücuduna darbeler alan Osman İn, eline geçen taşı ayıya vurunca hayvan kaçtı. Çenesine, sol omzu ve kolu ile sağ kalçasına aldığı darbelerin etkisiyle yere yığılan Osman İn, yardıma gelmeleri için arkadaşlarına bağırdı. Bir arkadaşı Osman İn'in ve koyunların yanında kalırken, diğeri ise köye giderek yaşananları anlatıp yardım istedi. Çambaşı Köyü'nden araçla gelen akrabalarının yardımıyla Kelkit Devlet Hastanesi'ne götürülen Osman İn, burada yapılan ilk müdahalenin ardından Gümüşhane Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Çene altında ve yüzünde pençe izleri bulunan Osman İn, yara bakımı ve kuduz aşısı yapıldıktan sonra tedavisi için plastik cerrahi bölümünde alındı.

Olayı anlatan Osman İn, "Gördüğüm mantarları almaya gidiyordum. Birden arkamı dönünce ayıyı karşımda gördüm. Kaçtım ama kendimi kurtaramadım. Beni bir iki kere ısırdı. Ayağı ile üzerime bastı. Pençesi ile de kolumu tutuyordu. Bu sırada yerdeki taşı alıp kafasına vurdum. Ondan sonra ısırdı mı pençe mi attı bilmiyorum ama kaçtı. Bağırıp arkadaşlarımı yardıma çağırdım" dedi.

DHA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 23 Temmuz 2014 Çarşamba 09:09
    Savaş
  • Misafir 24 Aralık 2013 Salı 17:15
    gecmişol7p
Kalan karakter : 2000