ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hukuk Fakültesi'nde Yrd. Doç. Dr. Mehmet N.K. hakkında, Ceza Hukuku Özel Hükümler dersinin sınavında öğrencilere, 'Azgine' ve reşit olmayan 'Safsalake' adını verdiği hayali iki kadın üzerinden kurguladığı lezbiyen ilişkiyi çok ayrıntılı olarak anlattığı soru nedeniyle soruşturma açıldı.

Ceza Hukuku Özel Hükümler dersinin 19 Kasım tarihinde yapılan ara sınavındaki bir soruda Yrd. Doç. Dr. Mehmet N. K., yarattığı iki kişilik üzerinden cinsel içerikli suçlara ilişkin bir soru yöneltti. Soruda kozmetik mağazasında çalışan eşcinsel eğilimleri olan 'Azgine'nin aynı yerde çalışan 17 yaşındaki 'Safsalake'yi evine götürerek lezbiyen ilişkiye girdiği, yapay erkeklik organı kullandığına ilişkin 40 puan değerindeki sorusunda, ikili arasındaki yaşananları da ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor. 'Safsalake' ise olayı annesi 'Eyvahe' ile babası 'Garibane'ye söyleyince olay polise yansıyor. Porno içerikli kelime ve hikayeler kullanıldığı için şikayet edilen Yrd. Doç. Dr. Mehmet N.K. hakkında soruşturma açıldı. Rektör Yardımcısı ve Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç, olayın kurgusunun değil, soruda kullanılan isimler, anlatım biçimi ve kullanılan ifadelerin soruşturmaya neden olduğunu söyledi. Türkiye'de işlenen suçların yüzde 50'sinin cinsel suçlar olduğunu belirten Yrd.Doç.Dr. Mehmet N.K. ise bir şekilde Hukuk Fakültesi öğrencilerine bunların öğretilmesi gerektiğini söyledi.

DHA

 • lezbiyen
 • akdeniz üniversitesi

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
 • Misafir 24 Aralık 2012 Pazartesi 11:16
  misafur Avukatmi oldun simdide ...
 • Misafir 24 Aralık 2012 Pazartesi 05:06
  Bir avukat olarak söylemeliyim ki daha fena dosyalarda karşılaşıyoruz, yalnız isimler garib :)
 • sasdas11 24 Aralık 2012 Pazartesi 02:54
  kel alaka olmuş hoca soruda akademik bir dil kullanmamış-artık olayı nasıl anlattıysa :)- birileride bundan rahatsız olup şikayet etmiş.sorusturma açılmış hakkında bencede durum gayet normal...
Tüm yorumları göster(35)
Kalan karakter : 2000