ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Saliha ÇOLAK/ANKARA

Hükümet programının görüşmeleri ve güvenoylaması için 6 Eylül Cumartesi gününe kadar çalışacak olan TBMM ilk mesaisini 'torba yasa' konusunda yapacak. AK Parti grup başkanlığı, meclisin 7 Eylül'de torba yasa gündemiyle toplanabilmesi için olağanüstü toplantı çağrısı yptı.

AK Parti gruptan TBMM Başkanlığı'na yapılan başvuruda Meclis'in 7 Eylül'de olağanüstü toplantıya çağrılması, torba yasa görüşmelerinin ardından da avukatların soruşturma aşamasında dosyalara bakmasını sınırlayan yasa teklifinin görüşülmesini talep etti. Bu çalışmanın 9 Eylül'e kadar tamamlanması bekleniyor. Bu arada TBMM 4 Eylül Perşembe günü hükümet programını görüşecek, 6 Eylül Cumartesi de hükümetin güvenoylaması yapılacak.

TBMM tatilde olduğundan ve yeni hükümetin kurulması ve güvenoyu çalışmaları' gündemiyle olağanüstü toplantılarına devam ettiğinden başka gündem maddeleri görüşülemiyor. O nedenle AK Parti grup yasa görüşme iyapılabilmesi için meclisin olağanüstü toplanmasını talep etti. Meclis planlandığı gibi giderse 9 Eylül'den 1 Ekim'e kadar tatile girecek. 1 Ekim'de yeni yasama yılı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın konuşması ile açılacak.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(6)
Kalan karakter : 2000