ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

STARLARIN BOYLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

 

Uzun boylu olarak da bir tek ben varım" diyerek magazin dünyasında yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.
Görüntü önemli
"Maksimum" albümüyle büyük bir başarı elde eden pop müziğin genç isimlerinden Murat Boz, Serdar Ortaç (1.67), Kenan Doğulu (1.68) gibi kısa boylu popçuları hedef alan çok ilginç bir açıklama yaptı. "Pigmeler var böyle küçük boylular. Uzun boylu olarak da bir tek ben varım" diyen Murat Boz, pop müzikte görüntünün ve imajın çok önemli olduğunu belirtti.
Yeni star benim
Kısa boylu şarkıcıların kliplerde ve TV programlarında çeşitli görüntü hileleriyle boylarının uzun gösterildiğini söyleyen Boz, "Yaptığım müzik ortada, albümüm geniş kitlelere ulaştı. Ancak müzikte ses kadar imaj da çok önemli. Boyum 1.87, imajımın iyi olduğunu düşünüyorum. Türkiye'nin imaj açısından etkileyici, genç yeteneklere ihtiyacı var" dedi.
Pigmeler kimdir?
Orta Afrika'nın ilk sakinlerinden biri olarak kabul edilen Pigmeler, günümüzde Papua Yeni Gine ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde de yaşayan ve genelde 1.50 metreyi aşmayan boylarıyla hatırlanan yerli bir kabiledir. Halk arasında kısa boylu insan benzetmesi yapılırken genelde "Pigme gibi, Pigmeler" tarifleri kullanılır.

 

Kelebek


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(8)
Kalan karakter : 2000