GAZETE HABERTURK- HT MAGAZİN

DENİZ Seki ‘Sözyaşlarım’ adlı albümünün Kral Müzik Ödül Töreni’nde hiçbir şekilde aday olmamasına içerlediği için aynı gece Afife Jale Tiyatro Ödül törenine katıldı. Deniz ile Demet Akalın’ın kına gecesinde karşılaşmıştım ve bana hiç kimseye anlatmadığı çok özel bir olayı anlattı. ‘Sözyaşlarım’ albümü çıktığı an herkesin diline dolanan ‘Suya Hapsettim’ şarkısını hapishanede 25 kadına ezberleterek yazdığını söyledi. Yani biliyorsunuz, Deniz’e ne teyp kaydı ne de başka bir şey verilmedi. Albümün şarkılarını bu yöntemle yazdığını söyleyince tüylerim diken diken oldu. Gerçekten çok önemli bir detay bu. Ve ödül töreninde görmemezlikten gelinmesi çok acı.

KUSURSUZ BİR GECE OLMUYOR
“BU sene 18. Kral Müzik Ödül Töreni’ni ayakta alkışlayacağım” dedim ama olmadı. Kusura bakmayın yapamıyoruz bu işi. Kusursuz bir ödül töreni düzenleyemiyoruz. Galiba düzenlememiz için bu organizasyonları yapanların dünyayı takip etmesi ve yurtdışında bazı organizasyonlara katılmaları gerekiyor. Şimdi ben gözüme çarpanları sıralayacağım, sizler karar verin. Ama tabii güzel detayları da...

1- Kürsüyü aynalı yapan zihniyeti kutluyorum. Salon görünüyordu. Özellikle oturanların ayak kısımları.
2- Kırmızı halıda detay konuşulurken, detay göstermeyen yönetmeni kutluyorum. Detay, detay! Yönetmen! Detay gerekli.
3- Kürsüde konuşan kişiler susmadan, dış sesin konuşmaya başlamasını tebrik ederim. Kulakların duymuyor muydu?
4- “Müzik dinlemem” diyen Ali Taran’a ödül verdirenleri kutlarım. Şaka gibi. Daha ne diyeyim.
5- Tören başladıktan sonra salonda sürekli dolaşan insanları tebrik ediyorum. Neden kalkıyorsunuz yerinizden?
6- Konuşmacılara limit koymayan organizasyonu düzenleyenleri ayrıca tebrik etmek gerek. Kimse susmak bilmedi.

VE TABİİ
1- Gecenin 90’larla ilgili bir şovla başlaması süperdi. Yonca Evcimik harikaydı.
2- Ebru Gündeş’in sakin ruh hali gecenin en güzel anıydı. Annelik kesinlikle yaramış. Kıyafeti, duruşu, konuşması tamamdı.
3- Ve düşen tempo Kenan - Ozan Doğulu ikilisiyle yükseldi. Kenan Doğulu’nun yeni şarkısı ‘Bal Gibi’ harikaydı. Bu senenin dillere dolanan şarkısı olacak.
4- İbrahim Tatlıses’in geceye katılması müzik dünyası için de güzel bir moral oldu. Tuhaf duygular yaşanmasını sağladı.
5- Ajda Pekkan geceyi ‘Yaktı geçti’ gerçekten ve yine törene damga vurdu. Kıyafeti, saçı, duruşu, konuşması derken herkesi kendine bir kez daha hayran bıraktı. Ve tabii...

  • deniz seki

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000